Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 69 гостей.

Рекомендуємо

Школа мистецтв м.Артемівська

Генеральна Угода на 2016-2017 роки – основні моменти

Переглядів: 1986

Генеральна Угода (далі-Угода) затверджена 23.08.2016 року та діє з моменту підписання.

Угода на 2016–2017 роки укладено відповідно до законів України „Про колективні договори і угоди”,  „Про соціальний діалог в Україні”  між :

  • органами виконавчої влади, які представляє Кабінет Міністрів України;
  • 95  всеукраїнськими профспілками та територіальними профоб’еднаннями, які представлені 5 репрезентативними об’єднаннями профспілок;
  • 93 організаціями роботодавців та їх об’єднаннями (28 галузевих і 65 територіальних організацій), які представлені 4 всеукраїнськими об’єднаннями організацій  роботодавців.

З дня набрання чинності цією Угодою втрачає чинність Генеральна угода,  укладена на 2010–2012 роки.

Економічний блок Угоди містить спільні домовлення сторін щодо вжиття спільних заходів, спрямованих на розвиток внутрішнього ринку, підтримку вітчизняного виробництва, вирішення проблемних питань економічного розвитку і діяльності бізнесу, зокрема в частині інвестиційної діяльності, здійснення заходів щодо відновлення виробництва та запобігання можливого банкрутства стратегічних підприємств. Значна увага приділена  питанням державної політики.

Угодою закладено норми щодо участі профспілок у формування цінової та тарифної політики спільно з центральними органами виконавчої влади, здійснення спільного контролю за встановленням цін і тарифів на продукцію та послуги суб’єктів природних монополій, вдосконалення існуючих механізмів регулювання цін на продукцію та послуги природних монополій на внутрішньому ринку, сприяння посиленню соціального захисту вразливих категорій громадян, що є безумовно важливим в умовах шокового підвищення ціни на газ ( із одночасним скасуванням пільгової цини) та тарифів на житлово-комунальні послуги.

Соціальний блок Угоди містить положення, які визначають:

  • для підприємств небюджетної сфери: зростання середньої заробітної плати; тарифну ставку робітника І розряду: розмір заробітної плати некваліфікованого працівника; перелік і розміри доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників, підприємств, установ і організацій, що мають міжгалузевий характер;
  • для бюджетної сфери: недопущення збільшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та мінімальною заробітною платою; порядку проведення переговорів щодо встановлення цих розмірів, їх підвищення з урахуванням можливостей виконання зведеного бюджету, збільшення фонду оплати праці для державних службовців тощо.

Також значна увага приділена питанню погашення заборгованості із заробітної плати та вжиття заходів з метою недопущення її виникнення. Цей розділ містить  питання охорони праці, соціального захисту, гуманітарних питань, молодіжної політики, задоволення духовних потреб населення.

Варто зазначити, вся Угода є актом соціального діалогу, який передбачає спільну роботу щодо реформування системи соціальних та податкових пільг, загальнообов’язкового державного соціального страхування, оплати праці, її легалізації та детінізації зайнятості, удосконалення законодавства у соціально-трудовій сфері. Угодою визначені відповідні рекомендації для сторін колективних переговорів на галузевому (міжгалузевому) та територіальному рівні, а також для включення у колективні договори.

Укладена нова Угода стала підставою для проведення членськими організаціями ФПУ переговорів для внесення відповідних змін до чинних галузевих (міжгалузевих), територіальних угод та колективних договорів, а також початку колективних переговорів з укладання нових колективних договорів та угод.

Звертаємо увагу суб’єктив господарювання, що за консультацією щодо впровадження норм Генеральної, регіональної, галузевої Угод, Ви можете звертатися до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради за адресою: м.Бахмут, вул. Б.Горбатова, 57 тел.44-17-07 з 8.00 до 17.00

Начальник Управління
праці та соціального захисту
населення Бахмутської міської ради                                                      І.В.Сподіна


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально