Головне меню

Бахмутський Вісник 2016

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 60 гостей.

Рекомендуємо

Донецька обласна державна адміністрація

Актуальні питання пенсійного законодавства в запитаннях-відповідях

Переглядів: 755

Питання :         

Я отримав побутову травму і мені дали 3 групу інвалідності від загального захворювання. Живу в селі, треба оформити пенсію, а я не знаю з чого почати. Турбуюсь, що пенсію не отримаю, бо не знаю чи достатньо для цього стажу роботи.

Відповідь:

Керуючись «Порядком надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 22-1 від 25.11.2005р. у випадку, якщо інвалід на момент звернення за призначенням пенсії працює, заяву про призначення пенсії по інвалідності в територіальне управління ПФУ він надає через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації, або за бажанням - особисто за місцем проживання (реєстрації). В 10-денний строк із дня отримання заяви посадова особа оформляє всі необхідні документи та направляє в територіальне управління ПФУ за місцем проживання (реєстрації) інваліда.

При необхідності роботодавець допомагає в отриманні відсутніх документів. У випадку, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, в орган, який призначає пенсію, надають наявні документи, а відсутні документи надають додатково в трьохмісячний строк з дня реєстрації заяви в управлінні ПФУ.

Якщо Ви не працюєте, заяву про призначення пенсії треба надати особисто (або через законного представника) в управління ПФУ за місцем проживання (реєстрації) не пізніше ніж через три місяця з дня встановлення інвалідності.

Необхідний страховий стаж для призначення пенсії по інвалідності 2 та З групи:

№ п/п Вік, років Необхідний страховий стаж Вік, років Необхідний страховий стаж
1 До 23 1 38-39 включно 8
2 24-26 включно 2 40-42 включно 9
3 27-28 включно 3 43-45 включно 10
4 29-31 включно 4 46-48 включно 11
5 32-33 включно 5 49-51 включно 12
6 34-35 включно 6 52-55 включно 13
7 36-37 включно 7 56-59 включно 14

Пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності, її розмір залежить від групи інвалідності та складає відсоток від розміру пенсії за віком: І група - 100 %; II група - 90 %, III група - 50 %. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності вказаного страхового стажу встановлюється в розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально