Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 1 користувач та 57 гостей.

 Краеведческий музей г. Артемовск

Що таке вірус Коксакі та як з ним боротися

Переглядів: 18436

На цьому тижні ЗМІ ( інтернет, телебачення) повідомили, що у елітному готелі в Турції  сім’я з України заразилась вірусом Коксакі. Вважаємо необхідним довести інформацію про це захворювання.   

Вірус Коксакі (ще його називають «синдром рука-нога-рот»)  - це надзвичайно заразне вірусне захворювання із групи ентеровірусів, які добре розмножуються в шлунку і кишечнику людини. Інфекцію вірусу вперше виявили в маленькому містечку Коксакі в США, звідки і назва. Вірус Коксакі провокує одну з головних причин захворювання асептичного менінгіту. Нерідко його плутають з алергією або вітрянкою, оскільки клінічні прояви цих захворювань досить схожі.

Діти досить сприйнятливі до вірусу Коксакі.  Хвороба найчастіше зустрічається у дітей у віці від 1 року до 10 років. Малюки до 3 місяців життя не схильні до вірусу Коксакі, оскільки мають вроджений імунітет, який передається від матері до плоду. Діти старше 10 років і дорослі хворіють в рідкісних випадках,  часто вони переносять інфекцію без клінічних проявів.

Вірус Коксакі  досить стійкий. В навколишньому середовищі без носія він здатен жити кілька діб: у стічних водах, у воді відкритих водойм і плавальних басейнів, в грунті, на овочах, в молоці і ін. Вірус виживає в замороженому стані при температурі -70°С, у холодильнику — понад рік, після обробки 70% спиртовими розчинами, кисле середовище шлунка також не є для нього згубною. Кип'ятіння вбиває вірус швидко. Температура +50°С губить його через 30 хв. При кімнатній температурі вірус може зберігатися до 3 міс. Гине він під впливом УФ-випромінювання і обробки розчином формаліну не менше 0.3%, а також дезінфікуючими засобами, що містять хлор.

Джерелом інфекції є хворі діти і вірусоносії. Віруси Коксакі в зовнішнє середовище виділяються з вмістом кишечника. Сезонність захворювання спостерігається в осінньо-літній період. Шляхи передачі: повітряно-крапельний, контактно-побутовий, харчовий, внутрішньоутробний

Інкубаційний період вірусу Коксакі становить від 2 до 10 днів. Починається хвороба гостро з високої температури (до 39 градусів), яка спочатку виникає у дитини без будь-яких катаральних проявів. Через деякий час дитина починає скаржитися на біль в горлі, слабкість, іноді з'являється нудота, кашель. Через 2-3 дні після початку захворювання батьки можуть помітити на тілі дитини висип. Вона представляє із себе маленькі червоні цятки діаметром 1-2 міліметри. Висип з'являється перш за все навколо рота дитини, на його ступнях і долонях (тому цей синдром і називається «рука-нога-рот»). Також червоні цятки або невеликі ранки можна помітити в роті у дитини. Часто вони сверблять, тому дитина може відмовлятися від їжі і скаржитися на нудоту. 

Профілактика у дітей та дорослих передбачає часте миття рук — це стосується як хворих, так і здорових людей. При чханні або кашлі слід закривати рот долонею, а краще — хусткою. Підгузники разом з їх вмістом потрібно акуратно згортати і як можна швидше викидати. Поверхні утримувати в чистоті, щоденне вологе прибирання всіх приміщень з використанням миючих середників. Забруднені предмети рекомендується обробляти дезінфікуючими розчинами. Також потрібно провітрювати приміщення в якому дитина знаходиться протягом дня.

Важливо: Для того щоб уберегти дитину від вірусу Коксакі, батьки повинні  навчити її правилам особистої гігієни: ретельно мити руки перед їжею, після прогулянки. 

Підготовлено Бахмутською районною філією ДУ «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

Вірус Коксакі (ще його називають «синдром рука-нога-рот»)  - це надзвичайно заразне вірусне захворювання із групи ентеровірусів, які добре розмножуються в шлунку і кишечнику людини.