Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 49 гостей.

Рекомендуємо

Донецька обласна рада

Вода та воднообумовлені інфекції

Переглядів: 1167

Літо у розпалі, сонце припікає і відпочинок на пляжі, біля води стає нормою. Чиста, на перший погляд, вода може виявитися розсадником інфекційних та паразитарних захворювань. Хвороботворні мікроби здатні протягом місяця і навіть більше жити і розмножуватися у воді. Через воду передаються кишкові інфекції бактеріальної та вірусної етіології (черевний тиф, паратифи А і В, холера, дизентерія, сальмонельоз, кампілобактеріоз, вірусний гепатит А, ентеровірусні захворювання, викликані вірусами Коксакі, ECHO та інші).  Це захворювання з різними збудниками, але зі схожими в цілому симптомами: діареєю, болем у животі, нудотою, підвищенням температури, зневодненням.

У водоймищах через ушкоджену шкіру можливе зараженя людини лептоспірозом. Це особливо небезпечна інфекція з важким перебігом, що уражає судини, печінку, нирки та інші внутрішні органи.

Із групи протозойних паразитарних захворювань через воду передаються лямбліоз, амебіаз, криптоспоридіоз, шистосомоз, збудники яких поширені у морях, океанах, прісних водоймах.

Гельмінтні інвазії рідко передаються при купанні, але в брудних водоймах є шанс заразитися аскаридозом, що протікає з явищами загального нездужання, лихоманкою, сухим кашлем, симптомами ураження шлунково-кишкового тракту (зниженням апетиту, нуда, діарея, болі в животі).

Є такі паразити — шистосоми, які живуть у водоплавних птахів. Їх личинки називаються церкаріями, і вони не проти «причепитися» до людини, викликаючи церкаріоз, який в народі називають «качачою хворобою», «водяним свербіжем», «свербіжем купальщиків». Правда, паразитувати на шкірі людини вони не зможуть, але алергічні прояви (свербіж, почервоніння шкіри, висипи у вигляді вузликів розміром від просяного зерна до горошини) доведеться лікувати у  дерматолога.

Щоб про відпустку залишилися тільки приємні враження, бажано дотримуватися рекомендацій, що дозволяють зберегти здоров’я собі та своїм близьким:

  • для купання та відпочинку користуватися лише офіційно відкритими для цього пляжами;
  • ні в якому разі не пити воду з водойм, не заковтувати воду під час купання;
  • краще утриматися від купання у водоймі, де плавають качки, або купається велика рогата худоба;
  • воду для приготування їжі та господарських потреб брати тільки з перевірених джерел;
  • після купання обов’язково прийняти душ, промити вуха, ніс, вимити руки з милом.

При появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, головний біль, блювання, рідкі випорожнення, болі у животі, висипання на шкірі тощо) своєчасно звертайтеся за медичною допомогою.

Самолікування небезпечне! Бережіть своє здоров’я!

 

Підготовлено Бахмутською районною філією ДУ «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально