Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 86 гостей.

Рекомендуємо

Урядовий портал

Перерахунки пенсій з 1 жовтня 2017 року

Переглядів: 1179

11.10.2017 р. набрав чинність Закон України №2148-VIII від 03.10.2017 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», відповідно до якого з 01.10.2017 р. були перераховані та осучаснені всі раніше призначені пенсії. При здійсненні перерахунку пенсій використовувався розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.12.2017р. Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” в розмірі 1373 грн., збільшений на 79 грн. (разом 1452 грн.) та єдиний показник середньої заробітної плати за останні три роки (2014-2016 рр.) у розмірі 3764,40 грн.

Виходячи із нового розміру прожиткового мінімуму перераховано:

 1. мінімальні розміри пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам (за наявності повного страхового стажу: для пенсій призначених до 01.10.2011 р. – страховий стаж для жінок – 20 років, для чоловіків – 25 років; для пенсій призначених після 01.10.2011 р. - страховий стаж для жінок – 30 років, для чоловіків – 35 років).  За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж зазначено вище, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі,пропорційному до наявного страхового стажу, але не менше 1373 грн.
 2. доплата за понаднормовий стаж для непрацюючих пенсіонерів. Слід зазначити, що наявний в особи понаднормовий стаж не може бути обмежений;
 3. мінімальні розміри пенсій у зв’язку з втратою годувальника;
 4. мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців – 2904 грн. на кожного утриманця;
 5. мінімальний розмір пенсій інвалідам війни та учасникам бойових дій:
  • інвалідам І групи – 4138,20 грн.,
  • інвалідам ІІ групи – 3702,60 грн.,
  • інвалідам ІІІ групи – 3267 грн.,
  • учасникам бойових дій – 2395,80 грн.;
 6. мінімальний розмір пенсії непрацюючим шахтарям – 4356 грн.;
 7. мінімальний розмір пенсії по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС:
  • інвалідам І групи – 2613,60 грн.,
  • інвалідам ІІ групи – 2323,20 грн.,
  • інвалідам ІІІ групи – 2105,40 грн.;
 8. мінімальний розмір пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей;
 9. пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України “Про особливі заслуги перед Україною”;
 10. розмір надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
 11. розмір надбавок, підвищень до пенсій, які визначаються, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань);
 12. щомісячні державні адресні допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій, інвалідам з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Слід відмітити, що залишилися без змін підвищення дітям війни, додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Ліквідовано призначення спеціальних пенсій для державних службовців, науковців, народних депутатів, журналістів, дипломатів, судових експертів, працівників органів місцевого самоврядування. Звертаємо увагу, виплата спеціальних пенсій, які вже призначені раніше, продовжується і надалі. Водночас, спеціальні пенсії будуть автоматично переводитися на пенсії обчислені на загальних підставах, якщо розмір такої пенсії буде вищим.   Також, ліквідовано призначення пенсій за вислугу років (крім військовослужбовців та артистів). Крім цього, збережено право на призначення таких пенсій особам, які на день набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» мають передбачену законодавством вислугу років та необхідний стаж.

Згідно пенсійної реформи з 1 жовтня 2017 року пенсії працюючим пенсіонерам виплачуються у повному розмірі. Крім того, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії) тимчасово до 31.12.2017 р. не може перевищувати 10740 грн.  

Слід зазначити, у разі якщо внаслідок перерахунку, проведеного відповідно до вищевказаного Закону, розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.  Також нагадуємо, що пенсії    з 01.10.2017 р. були перераховані автоматизованим шляхом за матеріалами пенсійних справ, тому пенсіонерам не треба особисто звертатися до управління Пенсійного фонду України. 

І.В.Сподіна,
начальник Управління праці
та соціального захисту населення
Бахмутської міської ради  


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально