Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 41 гість.

Рекомендуємо

Презедент України

Енергозбереження в Бахмуті

Переглядів: 1067

Питання енергоефективності є одним із пріоритетів розвитку нашої громади. Ми зацікавлені в отриманні нового досвіду з реалізації політики сталого енергетичного розвитку і наполегливо працюємо в напрямку енергоефективного майбутнього нашого міста.

З 2008 року Бахмут є членом Асоціації «Енергоефективні міста України».

У 2009 році місто приєдналося до стратегічної ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів» для спільної боротьби з глобальним потеплінням.

У 2017 році Європейською комісією було затверджено «План дій сталого енергетичного розвитку міста Бахмут до 2020 року», згідно якого взято зобов'язання до 2020 року:

  • знизити споживання енергоносіїв на 21%,
  • знизити викиди СО2 на 21%;
  • збільшити використання енергії від поновлюваних джерел на 20%.

 Прийняті:  Програма енергозбереження в г.Бахмут на 2016-2020 роки та  Програма відшкодування частини  відсотків за кредитами, залученими на заходи з енергозбереження в рамках державної програми «теплих кредитів».

Впроваджена система моніторингу споживання енергоресурсів.

Через програму Display ведеться моніторинг споживання енергоресурсів та викидів СО2 будівель бюджетної сфери, визначається клас енергоефективності.

З метою підвищення енергоефективності бюджетної сфери міста, на сьогоднішній день в 21 з 71 будівлі бюджетних установ міста проведені комплексні енергозберігаючі заходи (утеплення фасаду, заміна вікон і дверей, утеплення покрівлі та інше). Тривають роботи по термореновації ще трьох будівель: ЗОШ № 11, 12 і адміністративної будівлі Бахмутськой міської ради.

В рамках проекту «Теплий будинок» у 2017 році проведено термомодернізацію 8 багатоквартирних житлових будинків (за рахунок залишків коштів непідконтрольних територій). У 2019 році планується утеплити ще 7 будинків.

Проведена реконструкція мереж вуличного освітлення Східної, Західної частини міста, бульвару Металургів, внутрішньодворових територій: замінені ртутні лампи накалювання на натрієві.

Суттєвої економії теплової енергії у бюджетному секторі можливо досягти встановивши індивідуальні теплові пункти (ІТП), які  дозволяють регулювати та керувати інтенсивність подачі тепла до приміщення в залежності від погодних умов. В Бахмуті індивідуальними тепловими пунктами обладнано  6 закладів бюджетної сфери:

4 ІТП встановлено  в 2017 році у школах № 4, 5, 18 та дитячому садочку № 4 «Лелеченька» за рахунок міського бюджету. У 2018 році в цих закладах споживання  теплової енергії знизилося на 192 Гкал (в порівнянні з 2017 роком);

2 ІТП встановлено в 2018 році у ДНЗ № 52 та ЗОШ № 24 завдяки застосуванню ЕСКО механізму. У червні 2018 року Бахмут став першим в Донецькій області містом, яке уклало енергосервісні договори.  ЕСКО - контракти  укладені з  компанією «ДТЕК-ЕСКО».

Згідно укладеним  контрактам, компанію «ДТЕК ЕСКО» у ДНЗ № 52 встановлено 1 ІТП, у ЗОШ № 24 встановлено 2 ІТП;  на обох об'єктах виконані роботи по установці автоматичних погодозалежних регуляторів та  заміні розподільчих трубопроводів з утепленням. За обома об'єктами підрядник буде надавати послуги енергосервісу. Загальний обсяг інвестицій склав 3013,3 тис.грн.  Управління освіти Бахмутського міської ради буде виплачувати вартість проведених робіт за рахунок досягнутої економії. За період жовтень - грудень 2018 року в результаті проведених заходів по ДНЗ № 52 зекономлено 13,46 Гкал теплової енергії в порівнянні з базовим рівнем споживання, по ЗОШ № 24 зекономлено 47 Гкал.

У місті ведеться робота з облаштування багатоквартирних житлових будинків приладами обліку. За рахунок коштів ТОВ «Бахмут - Енергія» і міського бюджету тепловими лічильниками обладнано 354 житлових будинків (близько 69% від потреби).

Важливу роль в підтримці енергозбереження відіграє міжнародна технічна допомога. Місто плідно співпрацює з міжнародними організаціями: програмою ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (2015-2017 роки), проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (2017 рік).

 У 2018 році Бахмутський міська рада продовжив співпрацю з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) в рамках якого планується реалізувати 2 проекти по термомодернізації будівель ЗОШ № 10 та дошкільного навчального закладу № 40 «Посмішка». На ЗОШ № 10 НЕФКО виділяє грант в сумі 400 тис. Євро, а проект з термомодернізації ДНЗ № 40 передбачає як грантове так і кредитне фінансування з використанням низької відсоткової ставки (3% річних) та співфінансування з міського бюджету. По проекту з термомодернізації ЗОШ № 10 відбулися торги та обрано підрядника для виконання робіт.

У грудні 2018 року Бахмутський міська рада уклала меморандум про партнерство з проектом ПРООН «Розвиток і комерціалізації біоенергетичних технологій в муніципальному секторі України» в рамках якого планується розробити техніко - економічне обґрунтування і проектну документацію по переводу на біомасу котельні ТОВ «Бахмут Енергія» по вул. Зелена, 41.

Для стимулювання зацікавленості жителів в енергозберігаючих заходах, Бахмутська міська рада спільно з Донецькою облдержадміністрацією реалізує програму відшкодування відсоткової ставки по «Теплим кредитами», завдяки якій споживачі отримують фактично «безвідсоткові» кредити на енергозбереження. За 2018 рік 137 мешканців міста та 5 ОСББ  скористалося фінансовою допомогою. На компенсацію відсотків за позиками всього використано  204295,16 грн., з них: з обласного бюджету – 111126,79 грн., з міського бюджету – 93168,37 грн. Загальна сума отриманих кредитів скала близько 2,8 млн.грн.

Крім того, перспективним інструментом залучення фінансування на енергоефективні заходи для ОСББ є програма Фонду енергоефективності - для цього співвласники багатоквартирних будинків повинні будуть заповнити заявку і пройти конкурсний відбір на отримання грантової допомоги від Фонду.

 Амбітні плани з будівництва в Бахмуті трьох сонячних електростанцій має підприємство ТОВ «Енерго Індастрі», що входить до складу литовської групи «Енергія». Підприємство планує будівництво двох сонячних електростанцій на дахах котелень потужністю 50 кВт і 110 кВт. Ще одна, більш потужна СЕС, буде побудована по вул. Свято-Георгіївська, 2б. Її потужність складе 15 МВт. Реалізація цих проектів дозволить виробляти електроенергію за зниженим «зеленим тарифом».


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально