Головне меню

Бахмутський Вісник 2016

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 27 гостей.

Рекомендуємо

ExportUA

Чи може природа сама впоратись зі сміттям?

Переглядів: 180
17.04.2018 - 11:49

Наближається  місяць травень, щедрий на вихідні та святкові дні. Тепла весняна погода манить нас на природу  після довгої зими. Любуючись природою, ми часто, не замислюючись, шкодимо їй : залишаємо сміття в місцях відпочинку — на берегах ставків, у лісі, біля своїх  дач і т.д.  Ми деколи вже не помічаємо, скільки скляних пляшок, бляшанок і пластикових упаковок лежить навколо.

Певно, є такі люди, які думають, що воно якось само собою кудись подінеться. Адже в дикій природі кудись зникають і не накопичуються всохлі та повалені вітром дерева, опале листя, стара трава, померлі тварини чи комахи? Дійсно, все перераховане задіяне в природному кругообігу, розкладається та оновлюється без втручання людини. Але це — природні елементи, а ми маємо справу із штучними, створеними людьми.

Між тим терміни  розкладання сміття у природі наступні: листя, гілки – від 1 до 3-х місяців, картонні коробки з-під молока, соків – 5 років, залізні банки — 10 років, пластикові пляшки, фольга, скло — 100 і більше років, поліетиленова плівка більше 200 років, одноразовий підгузок — понад 500 років. Отже, сміття, викинуте кудись поза сміттєвий бак, приречене залишатись в середовищі тривалий час – роками, десятиліттями, а то й століттями.

Сміття отруює землю під собою, оскільки містить токсичні речовини, що виділяються з пластиків, металевих предметів, батарейок та іншого сміття під впливом спеки, вологи й інших природних чинників. Харчові відходи приваблюють та сприяють розмноженню щурів та мишей, які, в свою чергу, є носіями небезпечних хвороб.

Саме тому усім нам треба замислитись  та обов’язково  прибирати сміття за собою після кожного візиту на природу, збирати його та відносити до урни чи контейнеру, що дозволить зберегти чистоту та красу оточуючого середовища, повертатися в улюблені місця відпочинку знову й знову.

 

Підготовлено Бахмутською районною філією ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України»


Пошук

Анонс

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально