Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 81 гість.

Рекомендуємо

Сайт Артемівської міської централізованної бібліотечної системи

Про здоров’я та якість харчування дітей

Переглядів: 838
14.05.2018 - 14:27

Згідно медичної статистики щодо захворюваності серед дитячого населення м. Бахмут та Бахмутського району в динаміці за останні роки констатується, що друге місце в структурі захворюваності міських дітей посідають хвороби органів травлення (з питомою вагою – 12-17,4%), найпоширеніші з даних хвороб серед дітей – гастрити та дуоденіти, функціональні розлади шлунка. В той же час в структурі захворюваності сільських дітей хвороби органів травлення складають лише 4,8-5,6% (вдвічі - втричі менше).

Очевидно, значимим фактором ризику, що впливає на  поширеність даної патології серед міських дітей, є синтетична та «швидка» їжа з великою кількістю консервантів, барвників, емульгаторів, фосфатів, гормонів росту тварин та птиці тощо, відмова старшокласників, а в останні роки і учнів молодших та середніх класів, особливо дітей із добре забезпечених сімей, від гарячих страв на користь швидкої їжі (з підсилювачами смаку). Адже, харчування (його режим, оптимальність, різноманітність, корисність) є найвагомішим фактором, що визначає належний розвиток і стан здоров’я дитячого організму. Неякісне харчування, дефіцит поживних речовин, вітамінів, мікроелементів в раціоні призводить до порушень в організмі дитини, до зниження імунітету, сприяє захворюванням. Надаємо декілька порад щодо правильного харчування дітей :

 • Для росту та розвитку дитини вкрай потрібні білки, бо саме вони є джерелом життєво необхідних для росту організму амінокислот. Особливо цінними є білки молока, яєць, нежирної телятини, м’яса кролика, домашньої курятини, нежирного кисломолочного сиру, риби, а також бобових культур, горіхів, гречаних, манних, вівсяних круп. Всі ці продукти багаті і на мінеральні речовини, без яких неможливе формування органів та систем дитячого організму. Особливе місце в харчуванні дитини має посідати натуральне молоко. Цінні білки в молоці поєднуються з високим вмістом кальцію, вітамінів, молочний цукор (лактоза) сприяє розвитку корисних молочнокислих бактерій в кишечнику та пригніченню дії гнилісної мікрофлори. Молоко може замінити  кисломолочний сир.
 • Ковбасні вироби, магазинні м’ясні консерви чи паштети не замінять натурального м’яса, оскільки містять мінімальну кількість білка. До того ж, часто вони, як і плавлені сири, десерти, цукерки стабілізуються фосфатами, надмірне надходження яких в організм дитини може привести до значних втрат кальцію.
 • Перші та другі страви для дітей слід готувати на вершковому маслі. Але в жодному разі це не має бути дешева жирова суміш – спред, який, на жаль, часто ховається за маркуванням «Масло вершкове» і лише в куточку на пакуванні маленькими літерами значиться напис «спред».
 • Обов’язково на столі дитини мають бути свіжі овочі, фрукти, ягоди або ж щойно віджаті соки з них – безцінне джерело природних вітамінів, легкозасвоюваних глюкози та фруктози, пектину, клітковини.
 • Не слід допускати зловживання солодощами, які привчають організм до вироблення великої кількості інсуліну, в результаті чого в дитини порушується вуглеводний обмін, підвищується ймовірність розвитку цукрового діабету.
 • Уникайте частувати своїх дітей  чіпсами, сухариками, солодкими газованими напоями, вживання яких через вміст консервантів, синтетичних барвників, підсолоджувачів та підсилювачів смаку сприяє виникненню в дітей захворювань органів травлення та спотворює сприйняття смакових якостей нормальних гарячих страв.
 • Джерелами вітаміну С є шипшина, чорна смородина, петрушка, кріп, апельсини, полуниця, білокачанна та цвітна капуста, лимони.
 • М’ясо краще засвоюється з овочевим гарніром, риба – з картоплею, макарони краще вживати з молоком.

Шановні батьки, пам’ятайте, що здоров’я вашої дитини залежить насамперед від вашої обізнаності та відповідальності.

 

Підготовлено Бахмутською районною філією ДУ «ДОЛЦ МОЗ України»


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально