Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 69 гостей.

Рекомендуємо

Школа мистецтв м.Артемівська

Щоб діти народжувалися здоровими, здоровими мають бути батьки

Переглядів: 714
18.05.2018 - 15:30

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, репродуктивне здоров’я означає не тільки сформованість органів репродуктивної системи і відсутність порушень у їхньому функціонуванні, а й соціальне та психологічне благополуччя людини.

І для батьків, і для держави важливо, щоб дитина народилася здоровою. Саме тому кожна вагітність має бути бажаною, а батьки майбутньої дитини — здоровими. Отож дбати про збереження репродуктивного здоров’я мають і жінки, і чоловіки.

Планування вагітності — це невід’ємна частина культури здоров’я сучасної людини. Адже народження і виховання дитини — серйозна відповідальність, і неповнолітнім батькам вкрай складно забезпечити оптимальні умови для виховання дитини самостійно.

Всім відомо, що підлітковий вік — це період істотних змін у розвитку організму. У цей період активно розвивається репродуктивна система та формуються основи репродуктивної поведінки. Від того, чи гармонійно розвиваються підлітки, залежить їхнє фізіологічне, психологічне та соціальне благополуччя в майбутньому. Саме тому охорона здоров’я майбутніх батьків -  дітей і молоді має дуже важливе значення.

Усі зміни, що відбуваються в організмі підлітків, очікувані й бажані. Адже дитина дорослішає і переходить до нового періоду життя. Під час цього процесу відбувається  придбання життєвих навичок і звичок, які можуть зумовити подальші успіхи або невдачі в житті. Від того, як підліток упорається з проблемами, притаманними підлітковому віку, залежатиме його подальше здоров’я. Відповідальна й обачлива поведінка в період статевого дозрівання сприятиме зміцненню репродуктивного здоров’я. На жаль, у юнацькому віці до статевих стосунків часто спонукають не кохання і бажання створити сім’ю, а зовсім інші мотиви - молоді люди хизуються своїми зовнішніми даними в соціальних мережах, не вбачають небезпеки у випадкових статевих стосунках, що призводить до негативних наслідків для психічного і фізичного здоров’я. Часто ЗМІ, соціальні мережі та телебачення подають інформацію, яка спотворює бачення і розуміння кохання, штовхає людину до порушення свого інтимного простору. Через негативні наслідки ранніх статевих стосунків, інфекцій та вживання психоактивних речовин виникає ризик народження дитини з вродженими вадами або навіть смерті немовляти.

На жаль,  досить високий відсоток юнаків і дівчат за даними медичних обстежень мають низький рівень репродуктивного здоров’я, тобто для багатьох складно або й узагалі неможливо зачати, виносити і народити дитину.

Отже необхідно розуміти, щоб діти народжувалися здоровими, здоровими мають бути батьки. Перш за все, мати. А мати - це вчорашня дівчинка-підліток. Чоловік, який хоче мати дитину, також має приділити особливу увагу стану свого здоров’я.

У наш час усі - і дорослі, і підлітки - начебто, усе знають. Тим не менше, черги до лікарів не зникають. Чому?

Ніхто не застрахований від різних захворювань. Тому кожній сучасній, люблячої себе людині дуже важливо дотримуватися елементарних заходів безпеки, про які не буде зайвим нагадати:

  • оберігайтесь від інфекцій, які передаються статевим шляхом та випадку небажаної вагітності. 
  • дотримуйтесь основних правил гігієни. 
  • регулярно проходьте медичні огляди
  • своєчасно знайдіть  інформацію куди і до кого звернутися в разі потреби, не соромьтесь і не бійтеся звернутись до спеціалістів.

В першу чергу це дільничні педіатри, терапевти або сімейні лікарі. Саме вони знають всі проблеми із здоров’ям від народження дитини, володіють необхідними знаннями таінформацієй. Оберіть свого лікаря, якому Ви зможете довірити здоров’я не тільки своє, а і своєї сім’ї. Переглянути телефони «гарячих ліній»  до яких ви можете звернутись в разі необхідності.

Адже здоров’я краще зберегти, а проблему - попередити.

Чинники, що впливають на репродуктивне здоров’я

позитивний вплив 

негативний вплив

❖ Здоровий спосіб життя

❖ Відсутність спадкових хвороб

❖ Додержання правил особистої гігієни

❖ Розвинені навички критичного мислення

❖ Вміння протидіяти тиску й негативному впливу

❖ Утримання від ранніх статевих стосунків

❖ Високий культурний та духовний розвиток

❖ Профілактична освіта молоді щодо збереження і зміцнення репродуктивного здоров’я

❖ Профілактичні медичні обстеження (наявність

і доступність таких послуг)

❖ Поширення шкідливих звичок, вживання психоактивних речовин

❖ Спадкові хвороби, хвороби різних органів і систем організму, інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ)

❖ Порушення правил особистої гігієни

❖ Відсутність навичок критичного мислення

❖ Невміння протидіяти тиску й негативному впливу

❖ Ризикована статева поведінка, раннє статеве життя

❖ Низький культурний і духовний розвиток

❖ Недостатність інформації про профілактику збереження і зміцнення репродуктивного здоров’я, неосвіченість молоді, міфи і стереотипи щодо статевих стосунків

❖ Недостатній рівень або недоступність медичного обслуговування


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально