Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 24 гостя.

Рекомендуємо

Артемівське відділення Донецької ТПП

Про організацію влітку 2018 року оздоровлення та відпочинку дітей, що мешкають в м. Бахмут

Переглядів: 716
25.05.2018 - 08:25

Одним із найважливіших стратегічних завдань нашої держави щодо забезпечення соціального захисту дитинства є реалізація права дітей на оздоровлення та відпочинок.

Стан здоров'я дітей - один із найважливіших показників рівня соціально- економічного розвитку суспільства, тому особливого значення набуває організація ефективного оздоровлення та відпочинку підростаючого покоління.

Літнє оздоровлення та відпочинок дітей сприяє поліпшенню та зміцненню фізичного та психологічного стану здоров’я дітей, відновленню життєвих сил. Крім того, оздоровлення дітей під час канікул запобігає бездоглядності дітей, створює умови для розкриття та розвитку їх творчих здібностей.

Упродовж останніх років зберігається тенденція до погіршення стану здоров’я дітей, яка зумовлена негативними факторами соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру. Вплив постійно діючих факторів ризику, в тому числі стресові перевантаження, зокрема у шкільному віці, призводять до порушення механізму саморегуляції фізіологічних функцій і сприяють розвитку у дітей хронічних захворювань.

За даними аналізу показників захворюваності дітей віком до 14 років, що мешкають в місті Бахмут відмічається тенденція підвищення захворюваності. У структурі поширеності захворювань дітей всіх вікових груп на першому місті знаходяться хвороби органів дихання, другому – травлення. Також відмічаються хвороби кістково-м'язової системи та сполученої тканини, хвороби шкіри та підшкірної клітковини, хвороби ока.  Тому є нагальна необхідність в оздоровленні саме хворих дітей. Всього дітей шкільного віку, які перебувають на диспансерному обліку – 2227.     

         Станом на 01.04.2018 року в загальноосвітніх навчальних закладах   навчається 6315 з них 4096 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки:

 • діти-сироти  та діти, позбавлені батьківського піклування - 93 
 • діти, потерпілі від наслідків аварії на ЧАЕС - 12
 • діти з інвалідністю - 190
 • діти з малозабезпечених сімей - 249
 • діти з багатодітних сімей - 563
 • діти внутрішньо переміщені осіб - 468
 • діти осіб, визнаних УБД - 96

Іміджева політика Бахмуту будується перед усім завдяки талановитим та обдарованим дітям, які гідно представляють місто  на обласному та всеукраїнському рівнях. Це відмінники навчання, переможці олімпіад, конкурсів, лідери дитячих громадських організацій. Таких дітей у нас 196.

Влітку 2018 року планується робота  у дві зміни Бахмутського заміського закладу оздоровлення і відпочинку дітей «Вогник». Він працюватиме з 01 липня по 21 липня та з 28 липня по 17 серпня. Дозвілля дітей у таборі буде урізноманітнено масовими заходами: змаганнями, конкурсами, спортивними іграми, екскурсіями. Вартість путівки на 21 день складатиме 5100,00 грн.

Середня вартість путівок в дитячі заклади оздоровлення та відпочинку на обласному рівні дорівнює 7200,00 грн.

З 29.05.2018 р. по 14.06. 2018 р. планується організувати роботу 11 пришкільних таборів з харчуванням на базі загальноосвітніх шкіл №№ 2,4, 5,7,9,10,12,18,24, Навчально виховний комплекс № 11 та школи – інтернату №1, де зможуть оздоровитися 840 дітей. Вартість путівки складатиме 630 грн.

Також планується відкрити на базі ЗОШ 1,2,4,5,10,18,24, Бахмутського МЦДЮ та Бахмутського ЦТТДЮ пришкільні  майданчики без харчування де буде оздоровлено 375 дітей та планується організація роботи наметового містечка, що дозволить якісно відпочити 30 дітям.

Влітку 2018 року планується проведення оздоровлення дітей за рахунок часткового відшкодування з обласного бюджету, міського бюджету м. Бахмут та інших джерел не заборонених чинним законодавством України (кошти роботодавців, профспілок, батьків). Часткове відшкодування вартості путівки за рахунок бюджетних коштів здійснюється у розмірі двох прожиткових мінімумів на одну дитину від 6 до 18 років, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» станом на 01 січня поточного року, із розрахунку 50% - кошти обласного бюджету у вигляді субвенції з обласного бюджету, міському бюджету м. Бахмута  (далі – Субвенція) та 50% - кошти міського бюджету м. Бахмут. Оздоровлення дітей проходитиме у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, які розташовані на території Донецької області.

Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради оновлено банк даних дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, проводиться робота з батьками дітей щодо оздоровлення вищезазначеної категорії дітей за рахунок міського та обласного бюджетів. Направлені листи на промислові підприємства і організації щодо оздоровлення дітей за рахунок профспілкових коштів протягом літнього періоду 2018 року.

Особливу роль в проведенні оздоровчої кампанії складає своєчасна та якісна підготовка закладів оздоровлення та відпочинку до прийому дітей в літній період, виконання в повному обсязі планів заходів по проведенню ремонтних робіт.

Забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя в дитячих оздоровчих закладах, створення відповідних, до діючого санітарного законодавства, умов для проживання, харчування, медичного обслуговування та виховання дітей, дотримання санітарно-гігієнічних норм є першочерговими умовами для забезпечення якісного оздоровлення дітей. Також не менш важливою є укомплектованість закладів кваліфікованими кадрами,  що мають високий рівень гігієнічної підготовки, особливо  на харчоблоках – кадрами зі стажем роботи  в дитячих закладах не менш 3-х років, також посилений нагляд за своєчасним комплектуванням закладів оздоровлення та відпочинку персоналом відповідно  до чинних кваліфікаційних вимог, у першу чергу керівниками, медичними і педагогічними працівниками, приймальниками товару (комірниками), а також за їх заміною під час проведення оздоровчого сезону.

  З міського бюджету  на проведення оздоровчої кампанії заплановано виділити 1133,69 тис. грн., з них:

 • 300 тис. грн. делеговано до обласного бюджету для організації оздоровлення дітей, що мешкають на території м. Бахмут, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;
 • 409,2 тис. грн. на часткове відшкодування вартості путівки за рахунок обласного та міського бюджетів;
 • 271,49 тис. грн. – організація посиленого харчування в дошкільних закладах в оздоровчій період, організація роботи пришкільних майданчиків та наметового містечка;
 • 153 тис. грн. – забезпечення путівками дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування до Бахмутського дитячого заміського закладу оздоровлення та відпочинку «Вогник».

Пошук

Анонс

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально