Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 167 гостей.

Рекомендуємо

Донецька обласна рада

Як вберегти себе під час ожеледиці: практичні поради для пішоходів.

Переглядів: 352
13.12.2019 - 14:16

В осінньо-зимовий період загрозу для населення становлять такі фактори як: обмороження, отруєння чадним газом, загибель людей на зимових водоймах, ожеледиця, падіння бурульок. З метою попередження травмування та загибелі людей в осінньо-зимовий період 2019 – 2020 рр. відділ з питань праці Бахмутської міської ради надає рекомендації щодо заходів безпеки при ожеледиці.

Перед виходом із будинку: прикріпіть на підбор вашого взуття перед виходом шматочки поролону (за розмірами підбора) або лейкопластиру; наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і підбір (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском; натріть наждачним папером підошву перед виходом, а краще-прикріпіть його на підошву.

Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих каблуків.

Людям похилого віку краще у «слизькі дні» взагалі не виходити з дому. Але якщо потреба змусила, не соромтесь взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Пам’ятайте, що дві третини травм люди, старші 60 років, одержують при падінні.

Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження – небезпечні для здоров’я.

Для зменшення ризику травм у період ожеледиці ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті вантажем. Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу. При порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю – спробуйте швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. Обходьте металеві кришки люків, як правило, вони покриті льодом. Не ходіть краем проїжджої частини дороги, це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати. Коли перебігаєте дорогу перед автомобілем, врахуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в 4-5 рази. Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. Якщо падіння не уникнути – напружте м’язи, згрупуйтесь, а доторкнувшись до землі спробуйте перекотитись, – удар, спрямований на вас зменшить свою силу. Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально