Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 112 гостей.

Офійний сайт Соледарської міської ради

Лист ДФС України від 03.02.2015 р. № 2123/6/99-99-17-03-02-15 Щодо оподаткування відсотків за депозитами (Витяг)

Переглядів: 1144

Змінами до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), внесеними Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII, передбачено підвищення ставки оподаткування пасивних доходів з 15 до 20 відсотків (крім дивідендів по акціях та корпоративних прав, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств).

Так, п. 167.1 ст. 167 Кодексу встановлено ставку оподаткування у розмірі 15 відсотків бази оподаткування щодо нарахованих (виплачених, наданих) доходів, крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 цієї статті Кодексу.

Відповідно до пп. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 Кодексу ставку податку до бази оподаткування встановлено у розмірі 20 відсотків для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у пп. 167.5.2 цього пункту).

Згідно з пп. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 Кодексу для цілей розділу IV Кодексу термін «пасивні доходи» означає, зокрема, такі доходи:

проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок;

проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках;

інші проценти (у тому числі дисконтні доходи);

процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом;

плата (відсотки), що розподіляється відповідно до пайових членських внесків членів кредитної спілки.

Що стосується посилання в пп. 170.4.1 п. 170.4 ст. 170 Кодексу, то найближчим часом до Кодексу буде внесено технічну правку в частині посилання на пп. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 Кодексу для визначення ставки податку.

Налогообложение выигрышей, призов: новшества-2015

Ставка НДФЛ составляет двойной размер базовой ставки (15 %) относительно доходов, начисленных как выигрыш или приз (кроме выигрышей, призов в лотерею) в пользу резидентов или нерезидентов.

То есть ставка налога в размере 30 процентов применяется к доходам, которые начисляются налоговым агентом в виде выигрышей или призов (кроме выигрышей, призов в лотерею).

В порядке исключения, денежные выигрыши в спортивных соревнованиях облагаются налогом по ставке 15 %. Указанное не касается вознаграждений спортсменам – чемпионам Украины, призерам спортивных соревнований международного уровня, в том числе спортсменам-инвалидам.

Налоговым агентом при начислении (выплате, предоставлении) дохода в виде выигрышей (призов) в лотерею или в других розыгрышах, в букмекерском пари, в пари тотализатора, призов и выигрышей в денежной форме, полученных за победу и/или участие в любительских спортивных соревнованиях, в том числе в бильярдном спорте, является лицо, осуществляющее такое начисление (выплату).

Налоговым агентом – оператором лотереи в установленные для месячного налогового периода сроки уплачивается (перечисляется) в бюджет общая сумма налога, начисленного по ставке 15 процентов, из общей суммы выигрышей (призов), выплаченных за налоговый (отчетный) месяц игрокам в лотерею.

Налоговые агенты – операторы лотереи в налоговом расчете по ф. № 1ДФ отражают общую сумму начисленных (выплаченных) в отчетном налоговом периоде доходов в виде выигрышей (призов) и общую сумму удержанного с них налога. В налоговом расчете по ф. № 1ДФ не указываются информация о суммах отдельного выигрыша, суммах начисленного на них налога, а также сведения о физическом лице – налогоплательщике, получившем доход в виде выигрыша (приза).

Выигрыши или призы (кроме выигрышей, призов в лотерею) в пользу резидентов или нерезидентов отражаются в налоговом расчете по ф. № 1ДФ под признаком дохода «111».

Сумма средств, полученных как выигрыш, приз в лотерею по признаку «166» отражается в расчете ф. № 1ДФ до 31.12.2014 г.

Письмо ГФСУ от 21.01.2015 г. № 1665/7/99-9