Головне меню

Бахмутський Вісник 2016

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Статистика сайту

Зараз на сайті 1 користувач та 107 гостей.

Рекомендуємо

Донецька обласна державна адміністрація

Передача на утилізацію залишків запчастин

Переглядів: 467
Питання: 

Передача на утилізацію залишків запчастин Підприємство передає на утилізацію залишки запчастин до техніки, які призначалися для гарантійного ремонту такої техніки та були визнані не придатними для подальшої реалізації. Такі залишки запчастин обліковуються як втрати від псування, старіння, знецінення або іншим чином втрачених первісно очікувану вигоду товарних запасів. При цьому вартість таких залишків враховується при визначенні відпускної (продажної) ціни нової техніки. Чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції з передачі таких залишків на утилізацію?

Відповідь: 

Згідно з п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Підпунктом 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 вищезазначеного Кодексу постачання товарів визначено як будь-яку передачу права на розпорядження товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. Постачанням товарів також вважаються фактична передача матеріальних активів іншій особі, якщо платник податку мав право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту в разі придбання зазначеного майна чи його частини (безоплатна передача майна іншій особі; передача майна у межах балансу платника податку, що використовується у господарській діяльності такого платника для його подальшого використання з метою, не пов’язаною з його господарською діяльністю; передача у межах балансу платника майна, що планувалося для використання в оподатковуваних операціях, в операціях, що звільняються від оподаткування або не підлягають оподаткуванню).

Оскільки вартість переведених у категорію не придатних для подальшої реалізації та переданих на утилізацію товарних залишків і запчастин до них при реалізації підприємством нової техніки включається до складу її вартості, збільшуючи при цьому базу оподаткування ПДВ, та відшкодовується у складі такої вартості споживачами, передані на утилізацію товарні залишки та запчастини до них визнаються такими, що використані в господарській діяльності, а операція з їх передачі на утилізацію відповідним організаціям не розглядається з метою оподаткування як окрема операція з постачання товарів та не оподатковується ПДВ.

При цьому сума ПДВ, нарахована (сплачена) при придбанні таких товарних залишків і запчастин до них, що включена до складу податкового кредиту, коригуванню за правилами, встановленими п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу, не підлягає.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально