Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 25 гостей.

Рекомендуємо

Перейменування міста та вулиць

Переглядів: 13296
23.09.2015 - 11:17
Перейменування міста та вулиць

21 травня 2015 набув чинності Закон України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки". Насамперед цей Закон спрямований на засудження будь-яких тоталітарних режимів, які призводять до людських трагедій, таких як Голодомори, знищення цілих націй, гоніння за інакомислення. Прийнятий Закон змушує думати і аналізувати, робити історичні висновки і не повторювати фатальні для людства помилки.

Слід пам'ятати, що ось уже 24 роки Україна - суверенна, незалежна, унітарна держава. Поруч з нами вже виросло покоління нової України, яке розставляє нові пріоритети, на перше місце стають служіння ні ідеалам партії, а загальнолюдським цінностям, таким як людяність, відкритість, доброта і справедливість.

Закон України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки" зобов'язує органи місцевого самоврядування у термін до 21 листопада 2015року визначитися з назвою міст, сіл, селищ, районів та областей, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Всього в Україні - 28 міст і 48 СМТ підлягають перейменуванню. Якщо у міста була історична назва, то в даному законі йдеться про її повернення.

Наше місто - входить до ліги історичних міст Донбасу. Історія міста має глибоке коріння і веде відлік з 1571 року, коли вперше з'являються відомості про будівництво Бахмутськой сторожи. У XVII столітті козак Бірюков відкрив солоні озера біля річки Бахмут. В ті роки сюди сходилося до 10 тис. солеварів. У 1701 Бахмутська слобода за указом Петра I стає найбільшою фортецею на півдні Слобожанщини.

У 1707-1708 р.р. Бахмут - один з центрів повстання Кіндрата Булавіна на Дону.

З 1783 і по 20-і роки XX сторіччя Бахмут є центром однойменного повіту. Після скасування кріпосного права почався бурхливий розвиток промисловості в Бахмуті, приплив іноземного капіталу. У 70-ті роки XIX століття будують скляний, цвяхово-костильній, алебастровий і цегельний заводи. У 1903р. в Бахмуті відкривається приватна музична школа, працювали 3 гімназії, Реальне, Ремісниче і Духовне училище, приватні, церковно-приходські і народні училища і школи.

У 1924 р після трагічної загибелі Артема (Ф. А. Сергєєва) - голови Донецького губвиконкому, історичний Бахмут перейменовано в Артемівськ.

Відповідно до Закону пройшли громадські слухання у різних мікрорайонах міста. В процесі обговорення надійшла пропозиція від жителя міста щодо нової назви міста – Мирний, але у міста є історична назва – Бахмут, тому на громадських слуханнях більшістю голосів підтримано пропозицію робочої групи про повернення місту історичної назви Бахмут

Рішення про перейменування міста приймає Верховна Рада України.

23 вересня 2015 Артемівська міська рада ухвалила рішення звернутися до Верховної Ради України про перейменування міста Артемівськ в місто Бахмут. (Голосували: «За» - 31; «Проти» - 8; «Утрималися» - 3; не голосували - 3)

Робочою групою з організації виконання у м Артемівську Закону України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки" визначено перелік з 85 об'єктів топоніміки, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. Проведено 11 громадських слухань у різних мікрорайонах міста, отримані рекомендації Українського інституту національної пам'яті, проведені консультації з місцевими істориками та краєзнавцями.

До вибору нових назв для своїх вулиць підключилися жителі міста. У робочу групу надійшло 87 колективних та 67 індивідуальних звернень. Пропозиції приходили і через офіційний сайт Артемівської міської ради (917 відвідувань, 4 пропозиції).

Всі пропозиції були всебічно вивчені і на засіданнях депутатських комісій, за результатами яких в проект рішення було внесено 79 об'єктів топоніміки.

23 вересня 2015 на сесії Артемівської міської ради прийнято рішення «Про перейменування вулиць, провулків та других об'єктів топоніміки м. Артемівська та смт. Красна Гора ». (Голосували: «За» - 42; «Проти» - 2; «Утрималися» - 3). Даним рішенням перейменовано 45 вулиць і провулків. Враховуючи, що місто Артемівськ - Бахмут має 444-річну історію, питання про найменування ще 34 вулиць вимагає додаткових обговорень.

Перейменування вулиць, провулків та інших об’єктів топоніміки м. Артемівська та смт. Красна Гора здійснюється без зміни нумерації об’єктів нерухомості. Дане рішення набирає чинності з дня набрання чинності рішення Верховної Ради України щодо перейменування м. Артемівська.

Перелік вулиць, провулків та інших об’єктів топоніміки м. Артемівська та смт. Красна Гора, які підлягають перейменуванню


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально