Головне меню

Бахмутський Вісник 2016

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 49 гостей.

Рекомендуємо

Презедент України

Інформація щодо здійснення контролю за умовами утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані в прийомні сім’ї, на території Бахмутської міської ради

Переглядів: 1703
25.10.2016 - 06:45
Інформація щодо здійснення контролю за умовами утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані в прийомні сім’ї, на території Бахмутської міської ради

Із альтернативних форм сімейного виховання на території Бахмутської міської ради функціонують 14 прийомних сімей, в яких виховуються 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них в 2 прийомних сім’ях діти віком від 18 до 23 років, з них 1 прийомна сім’я виїхала та функціонує на території Закарпатської області.

З метою здійснення нагляду за умовами проживання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейних формах виховання щорічно здійснюються комісійні перевірки умов утримання дітей за місцем проживання, під час яких перевіряються умови утримання дітей, наявність необхідних побутових речей, сезонного одягу, продуктів харчування тощо. Протягом 2016 року було перевірено умови проживання всіх прийомних дітей, складені відповідні акти, порушень прав дітей не виявлено

Додатково на виконання доручення заступника голови облдержадміністрації від 15.08.2016 року № 13/06 з метою недопущення жорстокого поводження з прийомними дітьми у серпні-вересні 2016 року були проведені комісійні перевірки житлово-побутових умов прийомних сімей. Під час обстеження було встановлено наступне: прийомними батьками створені всі необхідні умови для повноцінного проживання та зростання прийомних дітей; у дітей є окремі дитячі кімнати, обладнані необхідними меблям, в наявності є необхідний посезонний одяг, іграшки та ігри. Умови для проживання дітей знаходяться на достатньому рівні. Порушень умов утримання та виховання прийомних дітей та дітей – вихованців не виявлено.

З метою надання своєчасної соціальної допомоги прийомним сім’ям службою у справах дітей Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради спільно з спеціалістами Бахмутського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ведеться робота щодо здійснення соціального інспектування прийомних сімей з метою вивчення умов проживання прийомних дітей, надання оцінки морального, фізичного, психологічного стану родини, контролю за дотриманням законодавства про права і свободу дітей, надання соціальної допомоги, рекомендацій, консультацій щодо поліпшення життєдіяльності прийомних сімей.

Затримок щодо виплат соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення прийомним батькам за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» протягом 2016 року не було.

Всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, шкільного віку забезпечені єдиними квитками, безоплатним гарячим харчуванням та підручниками в закладах освіти.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я  України від 04.04.2003 р. №155 «Про удосконалення медико-санітарного забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування» двічі на рік у лікувальних закладах міста проводиться поглиблений медичний огляд дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Працівниками Бахмутського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області здійснюється контроль за фактами неналежної поведінки з боку прийомних дітей та прийомних батьків, зареєстрованих правопорушень як з боку дітей так і прийомних батьків. За період перебування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в прийомних сім’ях проявів асоціальної поведінки з боку прийомних батьків та прийомних дітей не відбувалося. До кримінальної відповідальності прийомні батьки не притягувалися. Скарг на прийомних батьків та підопічних дітей не надходило.

На обліку в службі у справах дітей Управління молодіжної політики та справах дітей Бахмутської міської ради перебувають діти-інваліди з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

  • 12 дітей, виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників;
  • 2 дітей, виховуються в  прийомних сім’ях.

Вони своєчасно отримують державну соціальну допомогу дітям-інвалідам, перебувають під соціальним супроводом Бахмутського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Протягом 2015-2016 років на територію Бахмутської міської ради  прибуло 2 прийомні сім’ї в яких виховується 4 дітей (м. Донецьк, м. Ясинувата) та 2 опікунів, які виховують 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (м. Горлівка, м. Брянка Луганська область). Всі вони мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Протягом 2016 року для проходження навчання (курсу підготовки) кандидатів в прийомні батьки на базі Донецького обласного центру соціальних служб для сім¢ї, дітей та молоді було направлено 2 сімейні пари. Одна сімейна пара в серпні  2016 року створила прийомну сім’ю та взяла на виховання одну дитину. Інша сімейна пара пройшла навчання в вересня займається підбором дітей.

Також протягом 2014-2015 років на територію Бахмутської міської ради прибуло 2 дитини, які перемістилися з зони проведення АТО та тимчасово окупованої території без супроводу законних представників (батьків). Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради була проведена робота щодо надання даним дітям статусу дітей, позбавлення батьківського піклування та влаштування їх до сімей опікунів/піклувальників.

Спеціалістами Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради, Бахмутським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради, Управління освіти Бахмутської міської ради, Бахмутським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області буде проводитися робота, щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані в сімейні форми виховання на території Бахмутської міської ради.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально