Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 30 гостей.

Рекомендуємо

Артемівське відділення Донецької ТПП

Трансформація освіти. На шляху до миру та соціальних змін в Україні

Переглядів: 1139
02.11.2016 - 06:46
Трансформація освіти. На шляху до миру та соціальних змін в Україні

Педагоги НВК №11 та ЗОШ №10, учасники українсько-литовського проекту «На шляху до змін» 28-29 жовтня 2016 року взяли участь у Міжнародній конференції «Трансформація освіти. На шляху до миру та соціальних змін в Україні», яка відбулась у м. Києві.

Захід мав за мету представити результати першого в Україні проекту підвищення кваліфікації освітян, спрямованого на цілісний інтегральний розвиток особистості, ініціювати діалог про значення освіти для майбутнього нашої країни між зацікавленими сторонами освітньої галузі: державою, міжнародними експертами, донорами та громадськими організаціями, для того, щоб об’єднати зусилля заради перетворення просвітницької діяльності на рушійну силу змін в Україні.

Загалом, під час конференції піднімалися важливі для сучасної української освіти теми: «Освіта 2030 – візія для України в європейському контексті», «Педагогіка партнерства: синергія рівноправного партнерства у педагогіці», «Проекти громадських організацій як джерело інновацій в освіті», «Інтегральна педагогіка: методологія, що з’являється», «Досягнення соціальних змін через освіту».

Модератором конференції був Сергій Чумаченко, тренер, співзасновник і директор компанії Team Expert, автор освітніх ініціатив для дітей та дорослих.

Організатори та почесні гості конференції Катерина Ясько (Україна), керівник проекту «Соціальна інтеграція через розвиток емоційного інтелекту та набуття навичок миротворення у школах на сході України», Голова Правління ГО «ВІДКРИТА ХАТА», член Громадської Ради при МОН України, Мартін Хаґстрьом (Швеція), Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні та Гінтарас Степонавічус, Міністр освіти і науки Литовської республіки, розповіли, чому Литва і Швеція підтримують трансформаційну роботу в Україні та наголосили, що найпотужніша зброя, яка допоможе змінити світ - це освіта. Вони закликали переходити від школи знань до школи, яка буде формувати компетентності ХХІ сторіччя.

У панельній дискусії №1 «Освіта 2030 - візія для України в європейському контексті» взяли участь Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України, Анастасія Некрасова (Швеція), міжнародний консультант у галузі освіти та особистісного зростання, експерт з розвитку культурного інтелекту, авторка освітніх програм, засновниця «Лабораторії сталого розвитку» та генеральний директор організації «Intelligent Mindsets», Ірена Пранскевічютє (Литва), міжнародний консультант в галузі освіти, стратегічного розвитку організацій, «бірюзового» менеджменту та соціального підприємництва, засновниця громадської ініціативи «Інкубатор соціальних змін «Domus Solis», Михайло Крикунов - к.т.н., доцент, голова ради Української асоціації розвитку менеджменту і бізнес-освіти, член президіуму науково-методичної комісії з менеджменту міністерства освіти і науки України, науковий співробітник IEDC (Вашингтон, США); гостьовий професор університету Нью-Брансвик, Канада. Модератором виступив Валерій Пекар (Україна), інтегральний філософ, автор та консультант, викладач у Києво-Могилянській бізнес школі, співзасновник громадянської платформи «Нова Країна».

Лілія Гриневич представила Концепцію «Нової Школи» та відповіла на запитання вчителів. Також Міністр наголосила: «Вчитель буде цікавий своїм учням тільки тоді, коли буде постійно сам розвиватись... Український вчитель ще здивує Європу та світ!».

Валдас Янкаускас (Литва), директор Центру дітей та молоді Литви, керівник проекту «На шляху до змін», віце-президент Європейської асоціації установ неформальної освіти дітей та молоді (EAICY), президент асоціації неформальної освіти Литви «Академія молоді», представив свою доповідь про успіх та умови виховання успішних громадян «Основні виклики, з якими стикається сучасна система освіти. Навички, необхідні молодим людям для досягнення успіху в житті».

У своєму виступі «Соціальні інновації в процесі реформування системи освіти» Ірена Пранскевічютє, міжнародний консультант у галузі освіти зазначила: «В реконструкції України найважливіше завдання - це створення нової школи, яка б відповідала потребам нової держави. Держави вільної, яка бажає співпрацювати, робити дітей щасливими. Нова школа - це школа, в якій учитель - не лідер, не диктатор, не авторитарна людина, а друг і партнер, який допомагає учням зрозуміти найважливіше, допомагає учневі вчитися самому, допомагає вчитися налагоджувати взаємозв’язки з іншими, допомагає вчитися, спираючись на власний досвід».

Ева Рамбала (Угорщина) провела майстер-клас за темою «Ненасильницьке спілкування – фундамент нової школи». Ева розповіла про методи ненасильницького спілкування та як його використовувати у навчанні та у житті.

Анастасія Некрасова (Швеція), Ірена Пранскевічютє (Литва) розкрили тему «Інтегральна педагогіка: методологія, що з’являється». Вони розповіли як застосувати інтегральну теорію та практику в освіті.

Тапіо Ліїматайнен, заступник директора департаменту освіти, муніципалітет м. Лідінгьо, Швеція, та Сара Пеньє, директор з розвитку департаменту освіти, муніципалітет м. Лідінгьо, Швеція, ознайомили учасників конференції із системою освіти своєї Батьківщини. Розповіли про шведську школу, історію перетворення системи, перспективи розвитку.

Педагоги Бахмута взяли участь у тематичному обговоренні у групах учасників проекту «На шляху до змін». Разом із Валдасом Янкаускасом, Йолантою Маркевичене, Далею Навікьєне обговорювали теми «Подальший розвиток діяльності в рамках проекту «На шляху до змін». Ініціатива, яка могла б бути реалізована в школах», «Проекти, які заохочують співпрацю між школами та іншими організаціями (підприємствами, органами державної влади, організаціями громадянського суспільства)», «Шляхи обміну новим досвідом, накопиченим в ході проектної діяльності, зі школами, які не беруть участі в проекті». На загальному обговоренні педагоги, які представляли м. Бахмут,презентували свої проекти, які зможуть поширити ідеї, необхідні для змін у системі української школи.

Усі учасники конференції ще раз впевнились, що у нас дуже багато, небайдужих, готових до позитивних змін освітян. Це був корисний проект підвищення кваліфікації педагогів, активізації життєвої позиції підростаючого покоління, спрямований на цілісний інтегральний розвиток кожної особистості та освіти в цілому.

Педагоги НВК №11 та ЗОШ №10, учасники українсько-литовського проекту «На шляху до змін» 28-29 жовтня 2016 року взяли участь у Міжнародній конференції «Трансформація освіти. На шляху до миру та соціальних змін в Україні», яка відбулась у м. Києві. Педагоги НВК №11 та ЗОШ №10, учасники українсько-литовського проекту «На шляху до змін» 28-29 жовтня 2016 року взяли участь у Міжнародній конференції «Трансформація освіти. На шляху до миру та соціальних змін в Україні», яка відбулась у м. Києві. Педагоги НВК №11 та ЗОШ №10, учасники українсько-литовського проекту «На шляху до змін» 28-29 жовтня 2016 року взяли участь у Міжнародній конференції «Трансформація освіти. На шляху до миру та соціальних змін в Україні», яка відбулась у м. Києві. Педагоги НВК №11 та ЗОШ №10, учасники українсько-литовського проекту «На шляху до змін» 28-29 жовтня 2016 року взяли участь у Міжнародній конференції «Трансформація освіти. На шляху до миру та соціальних змін в Україні», яка відбулась у м. Києві. Педагоги НВК №11 та ЗОШ №10, учасники українсько-литовського проекту «На шляху до змін» 28-29 жовтня 2016 року взяли участь у Міжнародній конференції «Трансформація освіти. На шляху до миру та соціальних змін в Україні», яка відбулась у м. Києві.

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально