Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 26 гостей.

Рекомендуємо

Артемівське відділення Донецької ТПП

Підтвердження компетенції за допомогою неформального навчання

Переглядів: 596
22.08.2017 - 08:33
Підтвердження компетенції за допомогою  неформального навчання

В останні роки  в різних країнах світу освіті приділяється надзвичайно велика увага. В сучасних умовах формальна освіта втрачає свою монополію. Неформальна освіта пропонує більш гнучкий підхід до освітнього процесу.

Протягом  всього свого професійного життя люди працюють на підприємствах, набуваючи  при цьому професійних  знань, та  оволодівають певними  професійними навичками, але не мають  документального підтвердження . За допомогою  неформального навчання   вони мають можливість підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації.

Неформальне навчання - це набуття особою знань, умінь та навичок, не регламентоване місцем, терміном та строком навчання.

Механізм підтвердження результатів професійного навчання осіб за робітничими професіями визначено в «Порядку підтвердження результатів неформального навчання осіб за робітничими професіями» затвердженого постановою КМУ від 15.05.2013р № 340.

Наказом  Міністерства соцполітики України №783 від 13.05.2017р розширено перелік професій, за якими можливе підтвердження результатів неформального професійного навчання . На даний час можливо навчання за  професіями:

  • Кухар 3-6 розрядів
  • Електрозварник ручного зварювання 2-6 розрядів
  • Продавець непродовольчих товарів 3-5 розрядів
  • Слюсар-ремонтник 2-6 розрядів

Фінансування підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб з робітничих професій може здійснюватись за рахунок власних коштів особи або коштів роботодавця  (у разі підтвердження кваліфікації найманого робітника ).

Організація роботи з підтвердження кваліфікації здійснюється Державною службою зайнятості. Артемівський міський центр зайнятості проводить консультації осіб, які виявили бажання підтвердити результати неформального навчання, розглядає їх заяви та видає направлення до навчальних закладів, що здійснюють підтвердження кваліфікації.

Неформальне професійне навчання за робітничими професіями дозволяє скоротити терміни професійного навчання, визнати рівень робітничої кваліфікації людини незалежно від способу її отримання, підвищити   конкурентоспроможність людини на ринку праці та розширити можливості її працевлаштування.

Більш детальнішу інформацію з питань підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями можливо отримати у спеціалістів Артемівського міського центру зайнятості за адресою м.Бахмут, вул. Захисників України - 13, каб. №6 або по тел.3-00-81

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально