Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 22 гостя.

Рекомендуємо

Артемівське відділення Донецької ТПП

Монетизація пільг на проїзд

Переглядів: 2029
03.04.2018 - 14:15
Монетизація пільг на проїзд

14 березня 2018 року на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах».

Постанова підготовлена на виконання пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 6 грудня 2016 р. № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким визначено, що пільги з оплати проїзду, які передбачені законами України, можуть надаватися у готівковій формі в порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.

Цей Порядок визначає механізм надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах за рахунок відповідних місцевих бюджетів у разі прийняття такого рішення органами місцевого самоврядування.

Дія цього Порядку поширюється на окремі категорії осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, а саме:

 • осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, відповідно до статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
 • учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 2, відповідно до статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
 • дітей віком від шести років, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, відповідно до статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
 • учасників бойових дій відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, відповідно до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • дітей віком від шести років з багатодітних сімей відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства»;
 • ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів Держспецзв’язку відповідно до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»;
 • батьків військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, відповідно до статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»;
 • осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю віком від шести років та осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю, відповідно до статті 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»;
 • реабілітованих осіб, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами, відповідно до статті 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».

Також передбачено, що органи місцевого самоврядування мають право на власний розсуд визначати інші категорії громадян, на яких поширюватиметься дія цього Порядку.

Розмір щомісячної готівкової виплати визначатиметься шляхом множення середньої вартості проїзду вміському комунальному транспорті в області (м. Києві) на 30 поїздок. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018р №196 «Про становлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування» особам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах для Донецької області встановлена соціальна норма у мінімальній кількості 30 поїздок на місяць – 7поїздок у трамваї, 7поїздок у тролейбусі, 8поїздок у автобусі міського сполучення, 8поїздок у транспорті приміського сполучення. 

При цьому Порядком передбачено збільшений розмір компенсації для певних категорій пільговиків. Так, для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір компенсації збільшуватиметься на 20%. Особам з інвалідністю I групи та дітям з інвалідністю (крім дітей до шести років) щомісячна готівкова виплата здійснюватиметься в подвійному розмірі. Крім того, додатково вдвічі збільшуватиметься розмір щомісячної виплати для осіб з інвалідністю I, II групи та дітей з інвалідністю, які навчаються в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах або проходять реабілітацію. Додатково органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення щодо збільшення кількості поїздок та розміру суми щомісячної готівкової виплати для окремих категорій осіб.

На виконання п.3 зазначеної Постанови обласним державним адміністраціям необхідно у двомісячний термін з дня набрання чинності цією постановою, затвердити розмір щомісячної готівкової виплати у 2018 році.

Зазначимо, що особам, які одержують пенсії та державні соціальні допомоги, грошова компенсація перераховуватиметься на поточні рахунки в уповноважених банках або на виплатні об'єкти поштового зв'язку без особистого звернення. Іншим пільговикам для отримання виплат доведеться звертатися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення з відповідною заявою. Також подавати заяву на отримання компенсації потрібно одному з батьків дитини з інвалідністю та дитини (віком від шести років), яка має право на пільговий проїзд.

Звертаємо увагу, що розмір отриманої щомісячної готівкової виплати не враховуватиметься під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Рішення про «монетизацію пільг» буде приймати виключно місцевий орган влади. Зважаючи на те, що пільги на транспорт зараз фінансуються з місцевих бюджетів, Кабінет Міністрів надав право саме місцевим органам вирішувати питання безготівкова/монетизована форма пільг. Тому лише тоді, коли місцева рада прийме рішення про «монетизацію», вступає в дію і «Порядок надання пільг у готівковій формі...» який був схвалений Урядом.

За більш детальною інформацією звертатись у відділ персоніфікованого обліку отримівачів пільг за їх видами управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради за адресою: вул.Б.Горбатова, 57, м.Бахмут, 11 каб., тел.44-63-98.


Пошук

Анонс

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально