Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 24 гостя.

Рекомендуємо

Донецька обласна рада

ОБЕРЕЖНО ГРИБИ!

Переглядів: 249
13.06.2018 - 10:42
ОБЕРЕЖНО ГРИБИ!

На минулих вихідних у КЗОЗ «Бахмутська ЦРЛ» було госпіталізовано мешканця одного з сіл Соледарської територіальної громади з попереднім діагнозом «отруєння грибами».

Чоловіка  пригостили невідомими жареними грибами майже незнайомі люди, які після спільного застілля  поїхали своєю дорогою. Майже 3 доби постраждалий займався самолікуванням і тільки після цього звернувся до швидкої медичної допомоги, яка доставила його у КЗОЗ «Бахмутська ЦРЛ». Медичними працівниками терапевтичного відділення за результатами клінічних  та біохімічних досліджень попередній діагноз перекваліфіковано на захворювання системи травлення. Проводиться відповідне лікування. На сьогоднішній день стан потерпілого стабілізувався.

Наприкінці травня до дитячого відділення КЗОЗ «Бахмутська ЦРЛ» було доставлено двох дітей 8-ми та неповних 3-х років з одного з сіл,  тієї ж  Соледарської громади, з підозрою на отруєння дикорослими грибами. Дітям було надано медичну допомогу, від госпіталізації та проведення обстеження для встановлення остаточного діагнозу, мати дітей відмовилась. На щастя,  діти поправились, але при опитуванні було встановлено, що дорослі нагодували дітей грибним супом з дикорослих грибів та ще й звареним з грубими порушеннями технології приготування.

Безумовно добре що ці випадки виявились  не пов’язаними з отруйними грибами, але турбує те, як постраждалі грубо порушували елементарні правила щодо відношення до дикорослих грибів.  У зв’язку з цим, Бахмутська районна філія ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України»  вкотре нагадує та застерігає :

Причинами отруєнь  є вживання в їжу неїстівних та умовно-їстівних пластинчастих грибів та порушення технології  приготування. При  зборі та приготуванні  грибів, навіть при наявності  знань і досвіду, завжди необхідно дотримуватись  загальновідомих правил:  - Не давайте гриби особам, які страждають хронічними захворюваннями шлунково -кишківного тракту, вагітним  жінкам, та жінкам,  які годують немовлят.

- Страви з грибів забороняється  вживати дітям;

- Гриби є продуктами, що швидко псуються, тому їх треба зберігати при температурі не вище 100С і не більше 24 годин;

- При перших ознаках отруєння звертайтеся за медичною допомогою, втрата дорогоцінного часу може призвести до важких ускладнень.

Не ризикуйте своїм здоров`ям, здоров`ям та життям своїх дітей!


Пошук

Анонс

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально