Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 107 гостей.

Рекомендуємо

Офійний сайт Соледарської міської ради

До уваги мешканців міста Бахмут, які прийняли рішення відокремити (відключити) свою квартиру від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води

Переглядів: 3763
18.07.2018 - 16:37
До уваги мешканців міста Бахмут, які прийняли рішення відокремити (відключити) свою квартиру від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води

Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005р. № 4 «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» (далі – Порядок) визначає порядок та процедуру відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води житлового будинку при відмові споживачів від споживання даної комунальної послуги.

Відповідно до Порядку, власники квартир повинні звернутися із письмовою заявою до постійно діючої міжвідомчої комісії виконавчого комітету для розгляду питань щодо відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення (далі - ЦО)  та постачання гарячої води (далі - ГВП)  при відмові споживачів від централізованого теплопостачання у м. Бахмуті. Звертаємо Вашу увагу на те, що пункт 2.1. Порядку регламентує, що у такій заяві повинна бути зазначена причина (причини) відключення. В обов’язковому порядку до заяви  додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи по вирішенню питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Таке рішення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень (квартир) у житловому будинку.

Відключення від мережі ЦО і ГВП ТОВ теплопостачальною організацією буде виконано тільки після повної готовності будинку. Звертаємо Вашу увагу, на те шо,  індивідуального відключення окремих квартир проводитися не буде.  

10.12.2017р. набрав чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017р № 2189-VIII (далі – Закон).  Пункт 7, розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» даного Закону передбачає право власників квартир, розташованих у багатоквартирних будинках, відокремити (відключити) свою квартиру від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Відповідне рішення приймається виключно власниками квартир з обов’язковою умовою, що на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир у багатоквартирному будинку вже відокремилась (відключилась) від мережі централізованого опалення.

Не допускається примусове відокремлення (відключення) від мереж ЦО і ГВП власників квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, у багатоквартирних будинках у разі відокремлення (відключення) від цих мереж інших власників квартир та нежитлових приміщень.

 Введення дію пункту 7, розділу VI Закону № 2189-VIII розпочинається з 01.05.2019 року.

Водночас слід зазначити, що відповідно до статей 382, 383 Цивільного кодексу України власникам квартир у багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а  також споруду, будівлі, які призначені для забезпечення усі власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку. Власник квартири має право свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально