Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 18 гостей.

Рекомендуємо

Артемівське відділення Донецької ТПП

Завершився перший рік медичної реформи в Україні

Переглядів: 123
10.01.2019 - 15:29
Завершився перший рік медичної реформи в Україні

Люди отримали можливість вибирати своїх лікарів. Станом на 31 грудня 2018 року кількість укладених декларацій з лікарями КНП «ЦПМД м.Бахмута» складає 49385, що становить 65,4% від населення міста. Наш заклад  реорганізований у КНП та підписаний договір з НСЗУ. Зарплати лікарів зросли.

У 2019 році реформа медицини  переходить у наступну, більш цікаву, складну і насичену змінами фазу. Серед нововведення для лікарів — запровадження нових електронних інструментів, і це буде відбуватиметься доволі швидко. Кожен лікар первинки наступного року має відмовитися від паперів і вести всі медичні записи про свого пацієнта у комп’ютері (електронна медична картка). Також це стосується електронного рецепта, електронного направлення та електронного лікарняного.

Програма «Безкоштовна діагностика», яку планується розпочати з липня 2019 року,  дасть можливість лікарям залучити більше пацієнтів. Адже послуги цієї програми надаватимуться на вторинній ланці, і там оплата за послугу від НСЗУ відбуватиметься лише тоді, коли у пацієнта є направлення від лікаря первинної ланки. За відсутності направлення послуга для пацієнта стає платною.

В останні роки склалась доволі сумна тенденція коли пацієнт сам вирішує до якого спеціаліста йому йти і що лікувати, а сімейний лікар – це автомат для видачі направлень. Насамперед сімейний лікар – це той, хто повинен бачити не проблему окремого органу, а загальну картину  стану здоров’я людини і може вирішити до 80% медичних проблем хворого, надати рекомендації щодо покращення стану здоров’я, профілактики захворювань. І якщо пацієнту потрібні вузькоспеціалізовані медичні послуги, сімейний лікар забезпечить направлення до них.

Про підсумки року, а також про те, якими ці зміни будуть у 2019 році докладніше у Дайджесті змін від МОЗ України.

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально