Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 98 гостей.

Рекомендуємо

Артемівське відділення Донецької ТПП

Зменшення адміністративного навантаження на бізнес в громадах: результати міста Бахмут

Переглядів: 247
13.11.2020 - 09:12
Зменшення адміністративного навантаження на бізнес в громадах: результати міста Бахмут

Успішне завершення реформи децентралізації неможливе без впровадження комплексних змін на місцях. Сучасний стан підприємництва в Україні потребує застосування органами місцевого самоврядування нових підходів та рішень, зокрема у сфері регуляторної політики.

Зменшення адміністративного навантаження на бізнес, покращення регуляторного середовища громад через експертний аналіз діючих рішень, а також поліпшення інвестиційної привабливості громад – це основна мета проєкту «Проведення оцінки адміністративного навантаження та бюрократичних процедур розвитку бізнесу на місцевому рівні», який реалізує аналітично-адвокаційний центр «Львівський регуляторний хаб» (далі - ЛХР) в межах Програми ООН із відновлення і розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Бахмутська ОТГ стала однією із пілотних громад, яка разом з експертами ЛХР упродовж останніх місяців працювала над зменшенням адміністративного навантаження на бізнес та покращенням регуляторного середовища міста.

На першому етапі реалізації проєкту учасники пройшли онлайн-інструктаж, а також прослухали навчальний семінар про застосування інструментів економічного розвитку в громадах. Команда ЛРХ надала представникам міської влади основні методичні інструменти та рекомендації з проведення регуляторного перегляду, який передбачає проведення оцінювання регуляторних актів за спеціальною процедурою.

Представники Бахмутської міської ради отримали форми паспорту оцінювання регуляторного акту, який застосовується окремо до кожного рішення і допомагає визначити подальшу роботу над регуляторним актом: залишити документ без змін, прийняти повторно із дотриманням процедури чи скасувати. Цей інструмент сприятиме прозорому та ефективному процесу очищення бази регуляторних актів, а також покращенню умов для подальшого ведення підприємницької діяльності в громаді.

На другому етапі реалізації проєкту в місті було сформовано фокус-групи, до яких входили представники виконавчих органів влади, депутатського корпусу, бізнес-спільноти міста та громадськості. Разом з експертами ЛРХ учасники провели спільне обговорення прийнятих регулювань.

Наступним кроком до покращення регуляторного середовища в Бахмуті став безпосередній аналіз діючих рішень. За підсумками проєкту в місті проаналізовано дев'ять регуляторних актів. Відповідно до цього аналізу, Бахмутській громаді було запропоновано внести зміни у деякі рішення з метою вдосконалити діючі регулювання, зокрема ті, які стосуються сфери благоустрою та житлово-комунального господарства.

Також, під час роботи над регулюваннями представники бізнесу та громадськості міста Бахмут виявили потребу у необхідності провести зонування територій, якісну інвентаризацію об'єктів комунальної власності та прийняти рішення щодо їх подальшого використання.

Незважаючи на надзвичайну ситуацію в країні, всі робочі зустрічі з організацією відбувалися в онлайн-режимі, команди ретельно працювали над аналізом рішень, які сприятимуть подальшому розвитку громади.

Львівський регуляторний хаб продовжує працювати з громадами Донецької та Луганської областей над покращенням регуляторного середовища регіону та його економічного розвитку. В межах проєкту команда також підготувала навчальні відеоролики з цікавими інфографічними матеріалами та механізмами зменшення адміністративного навантаження на бізнес через збалансовані регулювання, які будуть корисними до використання органами місцевого самоврядування:

-       «Методика місцевого регуляторного перегляду»;

-       «Регуляторна політика органів місцевого самоврядування :практичні поради  до зниження  адміністративних  перешкод  та покращення  бізнес-клімату на місцевому рівні»;

-       «Звіт за результатами проведеної оцінки адміністративного навантаження та бюрократичних процедур пілотних громад Донецької та Луганської областей»

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально