Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

Ресурсний центр підтримки ОСББ міста Бахмут

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


Комунальний заклад охорони здоров’я «Центр первичной медицинской (медико-санитарной) помощи Бахмутского городского совета»


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 20 гостей.

Рекомендуємо

Економічний розвиток Артемівської міської ради за підсумками 2012 року

Переглядів: 7648
18.03.2013 - 14:00
Економічний розвиток Артемівської міської ради за підсумками 2012 року

Основні тенденції соціально-економічного розвитку території Артемівської міської ради на протязі 2012 року характеризувались наступними критеріями та результатами:

  • сталими показниками розвитку реального сектору економіки, впровадженням механізмів інноваційно-інвестиційної складової розбудови промислової галузі, сфери житлово-комунального господарства, транспорту та зв’язку;
  • реалізацією заходів щодо підвищення енергоефективності та енергозбереження, забезпеченням безпеки навколишнього природного середовища;
  • вдосконаленням нормативного регулювання підприємницької діяльності, усуненням адміністративних бар`єрів та спрощенням умов для ведення бізнесу;
  • підвищенням рівня надання соціальних послуг та показників життєдіяльності населення;
  • забезпеченням соціального партнер­ст­ва та відповідальності влади, проф­спілок, роботодавців у вирішенні соціально-економічних проблем громади.

Для вирішення проблеми підвищення життєвого рівня жителів громади, найбільша увага приділяється розвитку промислового комплексу щодо впровадженням нових видів продукції та нових технологій, машин, обладнання, енергозабезпечення.

Підприємствами промисловості міста на внутрішніх і зовнішніх ринках реалізовано продукції на суму 5,7 млрд.грн. Збільшено обсяги реалізації продукції щодо виробництва харчових продуктів, одягу, шкіряного взуття, лікарських препаратів.

Підприємства ПрАТ «Артемівськ - Вайнері», ТДВ «Сініат», ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат», ПАТ «Фітофарм», ТОВ «ГЛОБАЛ ФЕРНІЧЕР», ТОВ «Тавр-Плюс» працювали прибутково, нарощуючи обсяги реалізації, не було допущено заборгованості по заробітній платі та з платежів до бюджету.

13 березня 2012 в місті Артемівську відбулося урочисте відкриття меблевої фабрики компанії Boydak Dis Ticaret, що входить в Boydak Holding (Туреччина) під брендом Bellona.

Усім присутнім презентували першу в Україні автоматизовану лінію з виробництва матраців, яка вже функціонує на фабриці. Головний офіс компанії ТОВ "Беллона Україна" також знаходиться в м. Артемівську Донецької області. У місті працює фірмовий салон-магазин, в якому покупці можуть побачити обрану модель в нинішньому вигляді.

11 травня 2012 відбулося урочисте відкриття нового цеху по обробці і загартуванню скла на підприємстві ТОВ «Лайнвуд», що спеціалізується на виробництві склопакетів.

ТОВ «Лайнвуд» з 2008 року входить до складу Швейцарської холдингової компанії Glas Trösch, яка вже більше 100 років займається переробкою скла, і на сьогоднішній день є безумовним лідером на ринку склопакетів в Україні. Виробництво та продукція підприємства є екологічно безпечною, відрізняється високою якістю.

22 жовтня 2012 в Артемівську відбулася урочиста Церемонія відкриття нового логістичного комплексу «Артемівськ Вайнері», загальною площею 5160 кв.м. Нові складські приміщення дозволяють зберігати одночасно 2 мільйона пляшок готової продукції, що дає можливість забезпечити своєчасну поставку ігристого вина кінцевому споживачеві.

Будівництво нового логістичного комплексу почалося ще в 2011 році і було частиною комплексної інвестиційної програми підприємства, спрямованої на модернізацію виробничих потужностей, поліпшення логістичної системи і збільшення складських територій.

Але проблемними для розвитку промислового сектору економіки на сьогодні є підприємства ПрАТ «Білокаменські вогнетриви», ДП «Артемівський завод стінових матеріалів». Призупинено в 2012 році діяльність підприємств ТОВ «Еко продукт», ПП «Ювелірний завод «Артзолото», ТОВ «Артпромсоюз», припинено діяльність ЗАТ «Гарант», ТОВ «Артемівськводоканал».

Збережена інвестиційна складова розвитку економіки, у 2012 році освоєно 350 млн.грн. капітальних інвестицій, виконано будівельних робіт на 140,0 млн.грн., або на 9,0% більше ніж у 2011 році. Основним джерелом залишаються власні кошти суб'єктів господарювання (ПАТ «Артемівський завод кольорових металів», ДП «Артемсіль», ТОВ «Кнауф Гіпс Донбас», ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат»)

Залучені значні суми коштів державного бюджету в розвиток інфраструктури та соціальних об'єктів, у 2012 році було виділено понад   112,0 млн. грн.

Діяльність автомобільного транспорту підприємств характеризувалася зростанням вантажних перевезень, перевезено 291 тис. т вантажів, що в 1,8 рази більше, ніж за 2011р. Послугами автомобільного транспорту скористалися 1818 тис. пасажирів.

За рахунок впровадження заходів з енергозбереження зекономлено 3,4 млн.грн. коштів підприємств і бюджетних організацій.

Заробітна плата зросла на 12,8% до 3220,0 грн.

Робота виконавчих органів направлена на вирішення питання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати: в результаті проведеної роботи 12 підприємств погасили заборгованість із заробітної плати в повному обсязі на загальну суму 1464,0 тис.грн,

Належна робота в місті спрямована на забезпечення постійного фінансування і виплати пенсій, фінансової збалансованості і стабільності пенсійної системи. На 19,4% до 1447,7 грн. збільшився середній розмір пенсій.

Призначено державну допомогу 11,3 тис. чол. на 69,4 млн. грн., надано пільг 34,7 тис.чол. на 25,3 млн.грн., субсидії отримали 5998 сімей на 22,1 млн. грн., середня сума призначеної субсидії на одну сім'ю - 275,8 грн.

Актуальною залишається проблема зайнятості населення. Активними заходами сприяння зайнятості було охоплено 3,5 тис. чол. незайнятого населення, працевлаштовано 1919 осіб; за рахунок усіх джерел фінансування створено 2410 робочих місць.

У 2012 році до розвитку соціальних сфер в рамках реалізації Програми економічного і соціального розвитку території Артемівської міської ради спрямовано 69,6 млн.грн.

У сфері освіти заходи були спрямовані на зміцнення та збереження навчально-матеріальної бази закладів, залучено 2,3 млн.грн., у тому числі за рахунок міського бюджету 1,6 млн.грн., у сферу охорони здоров'я  - 16,2 млн. грн.

На капітальний ремонт будівлі поліклініки з місцевого бюджету виділено 814,4 тис.грн., фасаду дитячої лікарні - 961,1 тис. грн., придбано 13 автомобілів медичного автотранспорту, в т.ч. 9 на суму 890,6 тис. грн. за кошти обласного бюджету, 4 автомобілі на суму 483,7 тис. грн. за кошти місцевого бюджету, медичне обладнання на суму 1619,5 тис. грн.

На проведення культурно-масових заходів та зміцнення матеріально - технічної бази закладів культури було спрямовано 2,4 млн.грн.

У 2012 році проведено 416 заходів різних видів спорту, в яких взяло участь 16,0 тис. жителів.

36,9 млн.грн. коштів державного бюджету направлено на реконструкцію стадіону "Металург".

Підприємствами ЖКГ надано послуг населенню, підприємствам та організаціям на суму 211,7 млн.грн.  До розвитку сфери житлово-комунального господарства спрямовано понад 83,5 млн.грн., в т.ч.: на капітальний ремонт житлового фонду (11,7 млн.грн.), капітальний ремонт ліфтів (1,7 млн.грн.), поточний ремонт житлового фонду (7,8 млн. грн.), капітальний ремонт автодоріг (18,8 млн.грн.), капітальний ремонт ліній зовнішнього освітлення рр.. Артемівськ, Соледар, Часів-Яр (близько 1 млн.грн.), капітальний ремонт шляхопроводу по вул. Леваневського (5,4 млн. грн.); реконструкцію центральної частини міста (2,6 млн. грн.), капітальний ремонт нижнього парку культури (1,7 млн. грн.), капітальний ремонт привокзальної площі (1,8 млн. грн.) та ін.

Рівень проплати за надані житлово-комунальні послуги у 20012 році становить 88,4%.

До бюджетів всіх рівнів надійшло 333,9 млн.грн.

До зведеного бюджету міста з урахуванням трансфертів з державного бюджету мобілізовано 466,1 млн.грн. податків, зборів та інших платежів, в т.ч. власних коштів - 150,8 млн.грн.

Надходження з доходів з податку фізичних осіб і плати за землю зросли до показників 2011 року відповідно на 5,6 млн.грн. (на 7,2%) та 0,6 млн.грн. (на 3,1%).

На охорону навколишнього середовища в рамках реалізації запланованих Програмою заходів було спрямовано 1192,1 тис. грн., в більшості своїй коштів підприємств.

Важливим сектором розвитку економіки залишається малий бізнес і підприємництво.

Завдяки вкладеним коштам підприємців з'явились нові магазини, промислові підприємства, відбулась реконструкція старих приміщень.
З 1 січня 2012 року робота дозвільного Центру відбувалась за принципом «єдиного вікна», щоденно працювала «гаряча лінія», що значно скоротила витрати часу і коштів суб'єктів господарювання при оформленні державної реєстрації та дозволів.

Участь в роботі дозвільного Центру брали представники 27 дозвільних та погоджувальних органів. Єдиним дозвільним центром надано більше 5,3 тис. послуг, видано 406 документів дозвільного характеру.

Для розвитку інфраструктури споживчого ринку постійно розширюється мережа підприємств торгівлі, ресторанного господарства, послуг.

У 2012 році відкрито 60 нових об'єктів торгівлі, і 12 об'єктів ресторанного господарства. Крім того, на вже існуючих торгових площах (після зміни господарюючих суб’єктів та проведення реконструкції)  відкрито 2 об’єкта мережевої торгівлі: фреш-маркет «Брусничка» ТОВ «Український Рітейл»,  магазин  «Эко» ТОВ «Эко».

З метою насичення споживчого ринку товарами високої якості і популяризацією товарів вітчизняного товаровиробника протягом 2012 року проведено:

- 31 виставка-продаж продукції підприємств - виробників міста і регіону з організацією дегустації продовольчих товарів;

- 44 ярмарки.

Обсяг роздрібного товарообороту та реалізованих послуг зріс відповідно до показників 2011 року на 7,3% та 26,2% до 482 млн. грн. і 164,6 млн.грн.

В рамках виконання заходів, запланованих Програмою економічного і соціального розвитку території Артемівської міської ради за підсумками 2012 року в економіку інвестовано 322,4 млн.грн.

У 2013 році робота органів виконавчої влади, підприємств і організацій буде продовжуватися в напрямі підвищення економічної активності реального сектору економіки, підвищення добробуту жителів, забезпечення умов для зростання конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості території, створення умов для активізації та розвитку підприємницького середовища.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально