Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 44 гостя.

Презедент України

Щодо перебування в закладі охорони здоров’я з дитиною старше 6 років під час стаціонарного лікування.

Переглядів: 31111
06.09.2013 - 07:28

На виконання доручення Президента  України Януковича В.Ф. Міністерством охорони здоров’я України спільно із спеціалістами МОЗ АР Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій було опрацьовано питання розширення переліку підстав, з яких можливе перебування в закладі охорони здоров’я з дитиною старше 6 років матері або одного із законних представників такої дитини під час стаціонарного лікування дитини.

Спеціалісти однозначно підтримують необхідність сумісного перебування з дитиною до 14 років її матері або одного із законних представників під час стаціонарного лікування такої дитини.

Право дітей на те, щоб батьки знаходились біля них без обмежень є ключовою частиною лікування дітей у лікарні і закріплено в одному із перших пунктів Європейської хартії прав дитини, яка знаходиться у лікарні, 1988р., ред. 2006). Це – етична норма, на яку орієнтуються національні системи охорони здоров’я, які турбуються про дітей  та виконують Конвенцію про права дитини. Право дитини на те, щоб її батьки завжди знаходились біля неї включає в себе випадки, коли вона ймовірно потребуватиме своїх батьків, наприклад в нічний час, коли дитина може прокинутись; під час отримання лікування чи проведення діагностики без або з використанням місцевої анестезії, з або без використання заспокійливих засобів тощо.

Зазначене питання регулюється відповідно до положень абзацу другого статті 63 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», згідно якого при стаціонарному лікуванні дітей віком до шести років, а також тяжкохворих дітей старшого віку, які потребують за висновком лікарів материнського догляду, матері або іншим членам сім’ї надається можливість перебувати з дитиною в лікувальному закладі із забезпеченням безоплатного харчування і умов для проживання та виплати допомоги по соціальному страхуванню у встановленому порядку.

Крім того, перебування у стаціонарі батьків у зв’язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років передбачено у постанові Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1138 у переліку послуг, що надаються згідно з функціональними повноваженнями державними і комунальними закладами охорони здоров’я (п. 15).

Спільне перебування в закладі охорони здоров’я дитини старше 6 років з матір’ю або одним із законних представників дитини, залежить не тільки від важкості нозологічної форми захворювання, а в першу чергу від стану психоемоційної сфери дитини. Саме тому можливе передування дитини з матір’ю або із законним її представників протягом перших 3-5 днів, що обумовлено потребою нормалізації стану психоемоційного комфорту, необхідного для подальшого одужання.

 

Витяг з листа Міністерства охорони здоров’я України від 12.08.2013 №04.04.42-24727

Останні статті на сайті