Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 53 гостя.

Донецька обласна рада

Координація взаємодії дошкільної та початкової ланок освіти в рамках роботи освітніх округів Артемівської міської ради

Переглядів: 4857
01.12.2014 - 13:30

Дошкільна і початкова освіта - єдиний розвиваючий світ. Сьогодення потребує нового погляду на реалізацію наступності дошкільної освіти та початкової школи, бо проблема не може розглядатися тільки як узгодженість програм, а повинна охоплювати цілі, завдання, методи, засоби і форми організації навчання та виховання, оптимізацію умов управління і розвитку освітніх закладів.

Вихід оновленого Базового компоненту дошкільної освіти та Державного стандарту початкової загальної освіти зумовили оновлення змісту спільних планів роботи з наступності ДНЗ та школи. Педагоги дошкільної та початкової освіти міста одним із шляхів розвитку закладів бачать організацію роботи на освітніх округах. Цими питаннями опікуються методична та психологічна служби міського відділу освіти, керівники опорних закладів, що входять до освітніх осередків. Так, методистами міського методичного кабінету Іриною Нікітіною та Іриною Оніщенко були розроблені методичні рекомендації щодо здійснення спадкоємності між школою та дошкільних навчальних закладів, які розкривають сучасні підходи до реалізації питань наступності. За ініціативи міського методкабінету у першому кварталі поточного навчального року розпачато роботу сумісного методичного об’єднання для вчителів перших класів та вихователів старших груп «Градієнт наступності».

Наприкінці жовтня були проведені спільні педагогічні консиліуми з питань адаптації дітей до навчання у школі, де обговорювалися питання по створенню психологічного комфорту першокласників.

Системними стали методичні заходи, присвячені проблемам методичного та дидактичного забезпечення, пошуку сумісних напрямків роботи профільних класів та груп, забезпечення наступності навчання дітей в єдиному мовному режимі.

В нових активних формах відбулись відвідування уроків вчителів та вихователів з метою впровадження, розповсюдження та поширення сучасних форм та методів роботи з дітьми. Педагоги дитсадка №49 провели бінарне заняття з математики за участю вчителя школи №18. Тиждень початкової школи на окрузі №2 відзначився відкритими уроками вчителів для педагогів-дошкліьників. Гостьовий обмін досвідом пройшов між дитсадком №10 та школою №11 «Розвиток креативності дитини в мовленнєвій сфері».

У рамках реалізації напрямків здоров’язберігаючого аспекту були проведені різноманітні форми роботи. Вихованці округів «Простір надій» на базі дошкільного закладу №27 «Зірочка» провели зустріч вихованців гуртка «Туристик» з учнями школи №24. Педагоги округу «Перспектива плюс» організували розвагу «Козацькі забави» з представниками Бахмутської козацької Паланки. На окрузі «Крок у майбутнє» пройшла спортивна розвага вихованців старших груп садка №39 та школи №12 «До нас приїхав цирк». На базі дошкільного закладу ясел-садка №48 відбувся «Валеологічний турнір» між дошкільними навчальними закладами №32, 42, 48, під час якого діти закріплювали набуті знання про своє здоров’я. Для дошкільників старшої групи ДНЗ №32 та першокласників школи №17 у Часовоярському Центрі дитячої та юнацької творчості проведено пізнавальну гру «Дотримуємося правил дорожнього руху».

Впровадження краєзнавчого системного ланцюга в пізнавальному розвитку школярів та дітей-дошкільників відобразилось через відвідування краєзнавчого міського музею школярами та дошкільниками округу «Старт», історико-промислового музею міста Часів Яр - вихованцями округу «Крокуємо разом». Діти старшої групи садочка №48 побували на екскурсії «Нам не забути ті роки» у музейній кімнаті загальноосвітньої школи №17.

Забезпечуючи педагогічну доцільність взаємодії дітей, педагогів і батьків та громадських організацій округів, проводились сумісні виставки творчих робіт, літературні, інтелектуальні вікторини, театралізовані вистави, сумісні свята та розваги першокласників і дітей старших груп. День народження книги влаштували діти 1 класу школи №15 для вихованців ДНЗ №42 «Чайка». Святкові концерти показали учні школи №18 для дітей з садочків №№49, 54, 55. У ДНЗ №32 та №48 Часовоярським Центром дитячої та юнацької творчості була організована та проведена виставка творчих робіт вихованців гуртків «Виготовлення іграшок-сувенірів» і «Бісероплетіння». Математичне свято «У світі королеви Математики» провели педагоги дошкільного закладу №4 для вихованців старшої групи та першокласників школи №4.

Отже, мережева взаємодія в освітніх округах набула більш скоординованого характеру та націлена на соціалізацію, розвиток комунікативної та пізнавальної компетентності дітей. Нам, педагогам дошкілля та початкової школи, є над чим подумати спільно.

dsc_0250img_1693img_1698p3310013