Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 12 гостей.

Рекомендуємо

ExportUA

Актуальні питання пенсійного законодавства в запитаннях-відповідях
Просмотров: 41

Питання :         

Я отримав побутову травму і мені дали 3 групу інвалідності від загального захворювання. Живу в селі, треба оформити пенсію, а я не знаю з чого почати. Турбуюсь, що пенсію не отримаю, бо не знаю чи достатньо для цього стажу роботи.

Відповідь:

Керуючись «Порядком надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 22-1 від 25.11.2005р. у випадку, якщо інвалід на момент звернення за призначенням пенсії працює, заяву про призначення пенсії по інвалідності в територіальне управління ПФУ він надає через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації, або за бажанням - особисто за місцем проживання (реєстрації). В 10-денний строк із дня отримання заяви посадова особа оформляє всі необхідні документи та направляє в територіальне управління ПФУ за місцем проживання (реєстрації) інваліда.

При необхідності роботодавець допомагає в отриманні відсутніх документів. У випадку, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, в орган, який призначає пенсію, надають наявні документи, а відсутні документи надають додатково в трьохмісячний строк з дня реєстрації заяви в управлінні ПФУ.

Якщо Ви не працюєте, заяву про призначення пенсії треба надати особисто (або через законного представника) в управління ПФУ за місцем проживання (реєстрації) не пізніше ніж через три місяця з дня встановлення інвалідності.

Необхідний страховий стаж для призначення пенсії по інвалідності 2 та З групи:

№ п/п Вік, років Необхідний страховий стаж Вік, років Необхідний страховий стаж
1 До 23 1 38-39 включно 8
2 24-26 включно 2 40-42 включно 9
3 27-28 включно 3 43-45 включно 10
4 29-31 включно 4 46-48 включно 11
5 32-33 включно 5 49-51 включно 12
6 34-35 включно 6 52-55 включно 13
7 36-37 включно 7 56-59 включно 14

Пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності, її розмір залежить від групи інвалідності та складає відсоток від розміру пенсії за віком: І група - 100 %; II група - 90 %, III група - 50 %. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності вказаного страхового стажу встановлюється в розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.


Звернутись до міського голови електронною поштою
Расположение защитных сооружений
К сведению переселенцев из зоны АТО

Програма служби безпеки України "На тебе чекають дома!"
Перелік вулиць, провулків та інших об’єктів топоніміки м. Артемівська, які перейменовані

Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально