Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниОновлення

Статистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 51 гість.

Рекомендуємо

Донецька обласна рада

Інформація про стан виробничого травматизму за 2013 рік

Переглядів: 2077

Під час здійснення роботи за  наданням пільг та компенсацій робітникам, зайнятим на роботах із важкими та шкідливими умовами праці, спеціалістами управлінням у 2013 році проведена наступна робота:

 • здійснювався контроль за терміном проведення атестації робочих місць ( первинної, чергової, позапланової), спрямовано 49 листів керівникам підприємства стосовно своєчасного проведення атестації;
 • надана методично - консультативна допомога 39 підприємствам та організаціям стосовно порядку проведення атестації;
 • проведено 5 перевірок якості атестації робочих місць.

Згідно створеному реєстру підприємств, установ та організацій різної форми власності і господарювання, які мають робочі місця з шкідливими та важкими умовами праці, що підлягають атестації робочих місць по умовам праці, станом на 01.01.2014 року з 103 підприємств на 100 проведена атестація, що складає 97% від загальної кількості суб’єктів  господарювання, які мають робочі місця з шкідливими та важкими умовами праці. Кількість працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, складає 7107 чол., що на 831 чол. менш ніж у 2012 році.

На виконання заходів з поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в Донецькій області на період 2013-2017 роки», затверджених протоколом від 10.12.2012 №4 засідання Донецької обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення на території Артемівської міської ради проведена наступна робота.

Рішенням  виконкому Артемівської міської ради № 100 від 10.04.2013 затверджені Заходи з профілактики травматизму на території Артемівської міської ради на період до 2017 року.

В рамках проведення Дня соціальної справедливості згідно плану заходів:

 • проведені на підприємствах зустрічі у трудових колективах за участю представників первинних профспілкових організацій з питань удосконалення нормативно-правової бази у сфері трудових відносин та соціального партнерства з питань «Безпечні умови праці на робочому місці»
 • з метою привернення уваги суспільства до проблем з охорони праці, виробничого травматизму та професійної захворюваності 08.02.2013 проведено тематичний виступ на  Артемівськом ТБ.

Традиційно з нагоди Всесвітнього дня охорони праці  проведено  «Тиждень з охорони праці» в період з 22 по 28 квітня  2013 року.

З метою дотримання вимог законодавства з охорони праці у 2013 році спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Артемівської міської ради було надано близько 1262 консультацій, здійснено 51 перевірку (з них - 9 комплексних, з них 4- із органами Держгірпромнагляду та Артемівською міжрайонною прокуратурою). За результатами перевірок складено 45 приписи, виявлено 531 порушення вимог законодавства з охорони праці, призупинялася робота обладнання (КП «Артемівський міський парк культури та відпочинку», ДП «ЕМЗ соляної промисловості», АКП «Флора», ТОВ «Артемівськ – Енергія»), спрямовано до територіального управління Держгірпромнагляду та Артемівської міжрайонної прокуратури матеріали для прийняття відповідних мір реагування по 6 підприємствам (ТОВ «Меблевий рай», АКП «Флора», ДНВП ЕМЗГШ і ТУ соляної промисловості, ТОВ «Красногоренерго», ТОВ АТП -11406 та ТОВ АФ «Аспект плюс»). Спеціалісти приймали участь у розслідуванні 3 нещасних випадків на виробництві.

У результаті проведеної роботи:

 • притягнуто до дисциплінарної відповідальності органами Держгірпромнагляду 9 посадових осіб ( ТДВ «СІНІАТ», ТОВ «Меблевий рай», ТОВ «Артемівськ – Енергія»);
 • Артемівською міжрайонною прокуратурою було притягнуто до дисциплінарної відповідальності 6 посадових осіб, розпочато 2 кримінальних впровадження за ст. 272 ч.1 ККУ (ДП «ЕМЗ соляної промисловості», ВРЖП м.Часів-Яр);
 • пройшли навчання з питань охорони праці на базі Артемівського навчального комбінату 1298 посадових осіб (2012 – 1290 пос.осіб). Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України у м. Артемівську (надалі Фонд) надані до обласного управління списки посадових осіб, навчання яких буде проведено за рахунок Фонду.

Уразі проведеного аналізу стану нещасних випадків на виробництві у 2013 році (додаток №1),  спостерігається  зниження виробничого травматизму у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року на 2 випадки (2012-20 н/в, 2013 -18 н/в). Зареєстровано 2 випадки професійних захворювань у Комунальній лікувально-профілактичній установі «Міський протитуберкульозний диспансер м. Артемівська» та ПАТ «Часовоярський вогнетривкий комбінат»  (2012-2 п/з). Випадків  із смертельним наслідком не зареєстровано.

З метою проведення профілактичної роботи щодо  попередження та недопущення нещасних випадків на виробництві, доводимо  до відома підприємств  обставини, за яких сталися нещасні випадки та  причини нещасних випадків (додаток №2).

Додаток №1

СТАН

Виробничого травматизму на підприємствах, установах та організаціях розташованих на території Артемівської міської ради

№ з/п Найменування суб`єктів господарської діяльності, галузева належність, вид діяльності Кількість нещасних випадків Кількість аварій з наслідками травматизму
Смертельних Групових Всього
ІV кв. 12 міс. ІV кв. 12 міс. ІV кв. 12 міс.
1. Колективне підприємство воїнів інтернаціоналістів «Пам’ять» - - - 1 - 1 -
2. ПАТ «Артемівський завод кольорових металів» - - - - - 2 -
3. ДП «Артемсіль» - - - - 2 4 -
4. ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат» - - - - 1 4 -
5 Комунальний заклад «Міська лікарня №2 м. Артемівська» - - - 1 - 1 -
6. ФОП Коняєв С.В. - - - - - 1 -
7. Відділ освіти Артемівської міської ради - - - - - 2 -
9. ТОВ «Кнауф Гіпс Донбас» - - - - - 1 -
10. ТОВ "УКРЕЛЕКТРОМЕРЕЖБУД" - - - - - 1 -
11. Часовоярське регіональне виробниче управління КП "Компанія "Вода Донбасу" - - - - 1 1 -
  Усього: - - - 2 4 18 -

Додаток №2

№ з/п Найменування суб`єктів господарської діяльності, галузева належність вид діяльності Обставини, за яких стався нещасний випадок. Причини нещасного випадку.
1 Колективне підприємство воїнів інтернаціоналістів «Пам’ять» Після закінчення робочої зміни бригада згідно встановленого маршруту, поверталась у м. Лисичанськ та Севєродонецьк до місць постійного проживання. Складні погодні умови призвели до того, що водій не зміг справитися з керуванням автомобіля, внаслідок чого автомобіль виїхав на зустрічну смугу де і зіткнувся з вантажним автомобілем КАМаз. Бригада отримала травми різного ступеня тяжкості.
2 ПАТ «Артемівський завод кольорових металів» Під час пересування по території заводу, поспішаючи на робоче місце, постраждала не проявила належної уваги до безпеки пересування. В наслідок чого сталося падіння та травмування руки.
Не врахував безпечної відстані, тому відігнутий великий палець потрапив між корпусом лобовини та торцевою частиною каретки. В наслідок чого відбулось розтрощення нігтьової фаланги І –го пальця правої кисті з дефектом м’яких тканин основної фаланги.
3 ПАТ«Часівоярський вогнетривкий комбінат» Працюючи без засобів індивідуального захисту (окулярів), під час пресування працівник побачив, що виріб залип у формі пресу. Намагаючись витягти виріб, узяв молоток. Вдаривши по боковій поверхні форми, відчув, що щось попало йому в праве око. В наслідок чого отримав проникне поранення правого ока.
Під час виконання ремонтних робіт екскаватора при намотці витків канату на підйомний барабан працівник побачив, що канат не йде по канавці барабану і вирішив його направити в канавку барабана. При виконанні цієї роботи перший палець правої руки був притиснутий канатом до барабану, отримавши при цьому травматичну ампутацію нігтьової фаланги І пальця правої кисті.
При виконанні ремонтних робіт механізму крокування екскаватору, піднявши жолоб і поставивши стійку на місце він обіперся правою рукою на корпус тягового двигуна. В цю саме мить стійка зіскочила з місця встановлення і пальці правої руки були придавлені жолобом до корпусу тягового двигуна, в результаті чого отримав забито рвані рани ІІІ та ІV пальців правої кисті.
Під час огляду обладнання кар’єру оступився та підвернув ногу. В наслідок чого отримав розірвання зв’язок правого гомілкостопного суглобу.
4. Комунальний заклад «Міська лікарня №2 м. Артемівська» У разі ДТП, яке трапилося під час прямування на санітарному транспорті для надання допомоги хворим. Отримали травми водій та лікар різного ступеня важкості.
5. ФОП Коняєв С.В. Під час виконання робіт ні за фахом, технічного огляду автомобілю з оглядової ями, експедитор при підйомі по дерев’яної дробині з ями, втратив рівновагу та впав., отримав ЗЧМТ та вивих пальця правої кисті.
6. Відділ освіти Артемівської міської ради Для виконання робіт на висоті по шпаклюванні стін з деревинного помосту, були залучені спеціалісти не за фахом. В порушення вимог інструкції з охорони праці прибиральниці пересували поміст разом з інш. прибиральницею. У разі чого, та втратила рівновагу. Прибиральниця впала на підлогу отримавши травму носу та губ.
Особиста необережність при пересуванні призвела до падіння та отримання перелому лівої гомілки.
7. ДП «Артемсіль» Під час різання металевої конструкції у працівника виникла потреба поправити металеву конструкцію. Для зручності виконання робіт, працівник став вручну правою рукою перевертати конструкцію, в лівій руці тримав газовий різак. В результаті чого отримав відрив біцепсу правого плеча довгої голівки дестально.
Під час пересування виробничим приміщенням будівлі виробничої дільниці з помелу, переробки та навантаження солі працівник зачепився ногою за контур електричного заземлення, який прокладено по підлозі цеху і впав на металеву огорожу шахти елеватора. В результаті падіння, отримав закритий осколковий перелом лівого плеча середньої нижньої треті зі зміщенням. Пошкодження лучового нерву.
При переміщенні щита настилу оступилась та впала, в результаті чого отримала забиту рану скроневої області голови ліворуч, забій правого передпліччя, забій поперекової області хребта.
Випадок що трапився у 2008 році та не був розслідуваний вчасно з причини не оповіщення керівництва підприємства. Під час відкриття вагону, двері зірвалися з верхнього кріплення в результаті чого працівник отримав травму пальців лівої ноги та забиття грудного відділу тулуба.
8. Садове товариство «Машинобудівник» (розслідування триває) Голова товариства отримав забиття голови від ударів молотком внаслідок з’ясування відносин з одним із членів товариства.
9. ТОВ «Кнауф Гіпс Донбас» Особиста необережність потерпілого, який не подбав про особисту безпеку, піднявся на висоту без спеціальних заходів безпеки, перебуваючи на висоті оступився і зіскочив з верху дизель-генераторної установки. Внаслідок чого отримав закриті оскольчаті внутрішньо суглобні переломи правої та лівої п’яточних костей зі зміщенням обломків.
10. ТОВ "УКРЕЛЕКТРОМЕРЕЖБУД" Працівник під час пересування по території підприємства впав вдарившись при цьому грудьми об металевий шарнір, а головою об металевий прокат пакету вантажу.
11. КП «Артемівськміськелектроавтотранс» (розслідування триває) Водій тролейбуса був збитий скутером на пішохідному переході, в наслідок чого отримав розірвання селезінки та тупу травму живота.
12. Часовоярське регіональне виробниче управління КП "Компанія "Вода Донбасу" Працівник під час роботи на деревообробному верстаті без штовхача отримав розможення плюсневих фаланг 2, 3, 4 пальців правої кисті.

Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально