Рубрики

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 28 гостей.

ExportUA

Розмір земельного податку за земельну ділянку в межах населеного пункту, в якому нормативну грошову оцінку не змінено

Переглядів: 643
Питання: 

Громадянка — член садівницького товариства приватизувала свою земельну ділянку, що підтверджується державним актом на право власності. Земельні ділянки садівницького товариства знаходяться в межах населеного пункту, нормативну грошову оцінку земель якого встановлено. Чи зміниться розмір земельного податку в 2014 р. порівняно з минулим роком, якщо у населеному пункті нормативна грошова оцінка протягом 2013 р. не змінилася?

Відповідь: 

Громадяни України, як встановлено ст. 35 Земельного кодексу, із земель державної і комунальної власності мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва. Юридичні особи можуть мати земельні ділянки для ведення індивідуального або колективного садівництва на умовах оренди.

Приватизація земельної ділянки громадянином — членом садівницького товариства здійснюється без згоди інших членів цього товариства.

Використання земельних ділянок садівницьких товариств здійснюється відповідно до закону та статутів цих товариств.

Якщо фізична особа має у власності земельну ділянку для ведення садівництва і право на цю ділянку посвідчується державним актом на право власності, то в цьому випадку зазначена особа самостійно сплачує земельний податок до бюджету, якщо вона не звільнена від сплати земельного податку відповідно до ст. 281 Податкового кодексу.

Пунктом 286.7 ст. 286 зазначеного Кодексу передбачено, що юридична особа зменшує податкові зобов’язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам згідно з п. 281.1 ст. 281 цього Кодексу за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу Земельних ділянок такої юридичної особи.

Базою оподаткування для земельного податку є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, що визначається відповідно до ст. 289 Податкового кодексу. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2013 р. становив 1.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення згідно із Законом України від 11.12.2003 р. № 1378-IV «Про оцінку земель» проводиться не рідше ніж один раз на 5 — 7 років.

У такому випадку, якщо в 2013 р. у населеному пункті нормативна грошова оцінка земель не переглядалася, і враховуючи, що коефіцієнт індексації оцінки за 2013 р. становив 1, то розмір земельного податку у 2014 р. порівняно з 2013 р. не змінився.


Пошук

Актуально