Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 65 гостей.

Урядовий портал

Сергій Савчук: Україна удосконалює систему "зелених" тарифів, щоб використання "зеленої" електроенергії було вигідним та доступним кожному домогосподарству

Переглядів: 3458
19.01.2017 - 08:24

Сектор електроенергетики у всьому світі швидко розвивається, втім, за даними Міжнародного агентства з відновлюваної енергетики (IRENA), майже третина жителів світу залишається без доступу до нього. Рішенням є нагальна розбудова сфери використання відновлюваних джерел енергії.

Для того, щоб обговорити останні тренди розвитку цієї сфери, 15 січня IRENA зібрало урядовців та бізнесменів за одним круглим столом на тему: "Стимулювання використання автономних об’єктів відновлюваної енергетики: на шляху до глобального доступу до електроенергії та досягнення цілей сталого розвитку".

Участь у заході також взяв Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, представляючи Україну та її напрацювання у напрямку стимулювання виробництва та споживання електроенергії з відновлюваних джерел. Як він пояснив, поштовхом для розвитку цієї сфери в країні став, прийнятий у 2015 році Закон України №514-VIII. Він створив нові вигідні правила гри на ринку відновлюваної енергетики.

"Зокрема, цим Законом "зелений" тариф прив’язано до курсу євро аж до 2030 року. Встановлено "зелені" тарифи на виробництво електроенергії сонячними та вітровими установками приватних домогосподарств потужністю до 30 кВт. Як тільки Закон почав діяти, кількість домогосподарств, які встановили сонячні панелі відразу збільшилася на 40,4%, а ще через квартал - на 84,8%. Минулого року така динаміка попиту збереглася. Іншими словами, сотні власників приватних будинків переходять на чисті джерела енергії, стаючи менш енергозалежними", - роз’яснив С.Савчук та додав, що все це завдяки вигідному високому тарифу, за яким домогосподарства можуть продавати надлишок згенерованої електроенергії державі.

С.Савчук підкреслив: "Загалом, в Україні близько 6,5 млн приватних домогосподарств. Тож, можна говорити про можливості створення величезного ринку внутрішнього споживання сонячних панелей".

Сергій Савчук також відзначив й інші введені Законом зміни: скасовано "місцеву" складову, збільшено розмір "зеленого" тарифу для виробників електроенергії з біомаси та біогазу до 12,38 євроцентів за 1 кВт*год, запроваджено премію за використання обладнання вітчизняного виробництва.

Загалом, цей закон оживив ринок. Після реформування системи "зелених" тарифів темпи введення потужностей відновлюваної електроенергетики в 2016 році почали відновлюватись. Так, впродовж 11 місяців минулого року встановлено 71 МВт нових потужностей об’єктів, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел. З них 52 МВт – це потужності сонячних електростанцій. Щоквартально на 40-50% збільшується кількість домогосподарств, що встановлюють сонячні панелі, а один з вітропарків вже отримав 10%-ву надбавку до "зеленого" тарифу за використання українського обладнання.

Під час заходу Голова Агентства також мав нагоду обговорити різні законодавчі стимули використання електроенергії з чистих джерел зі своїми іноземними колегами: професором Джоном Лохедом з Департаменту з питань стратегій розвитку бізнесу, енергетики та промисловості Великобританії та Девідом Вортманом з Агентства з питань чистих технологій та комунікацій "DWR eco" Німеччини.

Крім цього, вчора, 14 січня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у круглому столі на тему: "На шляху до економіки на основі відновлюваної енергії: інновації для наступного етапу трансформації сектору елетроенергетики", за яким IRENA зібрало урядовців та бізнесменів для того, щоб обговорити останні тренди розвитку відновлюваної електроенергетики.

Підсумовуючи, учасники заходів відзначили, що сектор електроенергетики у всьому світі зазнає змін. Вже майже третина електроенергії у світі виробляється з відновлюваних джерел. Однак, подальше нарощування потужностей у цій сфері потребує впровадження нових технологічних, фінансових та законодавчих рішень.

Останні статті на сайті