13 лютого 2017 року у Верховній Раді Україні за №6081 зареєстровано розроблений спільно з Держенергоефективності та депутатським корпусом проект Закону України «Про внесення зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо покращення інвестиційних можливостей у сфері виробництва електричної енергії з альтернативних джерел» (ТУ - 3 роки).
«Законопроект вирішує так звану проблему безстрокового «резервування» потужностей, які не використовуються. Справа в тому, що наразі з можливих 5,2 ГВт потужностей об’єктів відновлюваної енергетики вже на 4,4 ГВт видано технічних умов на приєднання. При цьому, будівництво більшості об’єктів навіть не розпочато. Все це зумовлено безстроковою дією технічних умов на приєднання об’єктів до мереж», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що, як наслідок, на ринку виник штучно створений дефіцит потужностей для підключення нових об’єктів відновлюваної енергетики.
Зазначеним законопроектом передбачається обмежити строк дії технічних умов на приєднання об’єктів до електричних мереж до 3 років. Водночас безстрокові ТУ, видані до набрання чинності цим Законом, діятимуть 3 роки з моменту набрання чинності цим Законом.
«Встановлення конкретного строку дії технічних умов стимулюватиме компанії швидше завершувати будівництво об’єктів та не зловживати правом безстрокового володіння точкою приєднання до мережі. Зазначене сприятиме також залученню нових інвесторів, на ринкових умовах без зловживань, в ті компаніі, які вже володіють технічними умовами», - пояснив С. Савчук.
Позитивними наслідками прийняття законопроекту буде:
- стимулювання завершення будівництва у визначені терміни;
- подальше залучення інвестицій у відновлювану енергетику;
- вивільнення резервованих потужностей;
- запобігання спекуляціям з безстроковими технічними умовами.
Законопроект підтримано та подано на реєстрацію у ВРУ такими народними депутатами України: Домбровський О.Г., Галасюк В.В., Гопко Г.М., Лівік О.П., Підлісецький Л.Т., Мірошниченко І. В., Острікова Т.Г., Юрик Т.З., Лабазюк С.П., Кацер-Бучковська Н.В., Кривенко В.М., Писаренко В.В., Козаченко Л.П., Демчак Р.Є., Спориш І.Д., Мельничук С.П., Македон Ю.М.
Деталі за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61140.
Останні статті на сайті
- Анулювання реєстрації платника єдиного податку при наявності податкового боргу
- З 1 січня 2025 року діють зміни щодо ліцензування виробництва та обігу підакцизних товарів
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи
- Мобільний застосунок «Пенсійний фонд»
- Пневмонія: причини виникнення та способи захисту від небезпечної хвороби
- З 1 січня 2025 року відновлено обов’язок в частині сплати ЄСВ
- Деклараційна кампанія – 2025 триває: доходи до оподаткування
- Інформаційні матеріали про отримання соціальної підтримки для членів сімей полонених або зниклих безвісти ветеранів війни (пенсійне забезпечення, виплату грошового забезпечення, пільги на житлово-комунальні послуги тощо)
- Платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з 01.01.2025 сплачують військовий збір
- Декларування 2025: особливості визначення податкових зобов’язань з військового збору