Міжнародний Реєстр збитків призначений для обліку заяв про збитки, втрати та шкоду, завдані фізичним та юридичним особам, а також державі Україна.
Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією російською федерацією проти України ("RD4U") створений для збору заяв про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих цією агресією, починаючи з 24 лютого 2022 року на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, всім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна, і є першим кроком міжнародного компенсаційного механізму.
Реєстр створений Україною, ЄС та ще 42 країнами та знаходиться в м. Гаага.
Процес подання заяв відбувається виключно в електронному вигляді. Для того, щоб заяву було внесено до Реєстру, вона повинна відповідати трьом простим критеріям прийнятності.
Заяви мають бути подані стосовно збитків, втрат чи шкоди, які були завдані:
- 24 лютого 2022 року або пізніше;
- на території України в її міжнародно-визнаних кордонах, включаючи територіальні води;
- міжнародно-протиправними діями Російської Федерації в Україні або проти України.
Основним завданням Реєстру є отримання та обробка заяв і пов'язаних з ними доказів, що включає в себе категоризацію, класифікацію та систематизацію цих заяв на основі різних критеріїв. Реєстр оцінюватиме заяви та визначатиме їхню відповідність встановленим критеріям. Прийнятні заяви будуть зареєстровані в Реєстрі для подальшого розгляду та оцінки.
Подання заяв здійснюється заявниками через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія» https://diia.gov.ua/services/categories/gromadyanam/reparatsii-mizhnarodnyi-reiestr-zbytkiv.
Веб-портал доступний з будь-якого пристрою, підключеного до Інтернету, у тому числі з мобільних телефонів. Для подання заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.
Важливо розуміти, що Реєстр збитків не буде розглядати та не оцінюватиме отримані заяви по суті і не встановлюватиме вартість збитків чи призначати будь-які виплати. Це будуть функції майбутнього міжнародного компенсаційного механізму, який буде створено окремим міжнародним інструментом.
Наразі можна подати заяви по двом категоріям:
- категорія A2.1 – смерть близького члена сім’ї;
- категорія А3.1 - пошкодження або знищення житлового нерухомого майна.
Статус заяви та повідомлення про хід їх розгляду будуть надходити до кабінету громадянина на порталі та в мобільному застосунку «Дія».
Детальніше з інформацією про Реєстр можна ознайомитись на офіційному сайті.
Також на офіційному сайті ви можете знайти інформацію про категорії заяв, які можуть бути внесені до Реєстру, та отримати відповіді на найбільш часті питання, які підлягають ухваленню правилами та положеннями Реєстру відповідно до його Статуту і регулярно переглядаються та оновлюються. Слідкуйте за інформацією виключно на офіційних ресурсах.
Поки що, нажаль, технічно не завершено реалізацію можливості подання заяви через представника, або в разі подання заяви в інтересах дітей, наприклад, батьками або опікунами від імені неповнолітніх дітей або осіб, які перебувають під опікою та піклуванням.
Ті, хто не має можливості подати заяву через Дію самостійно або потребують допомоги, можуть звернутись до адміністраторів Центру надання адміністративних послуг Бахмутської міської ради за отриманням консультації, практичних рекомендацій в процесі підготовки, збору доказів та допомоги у заповненні заяви.
Нагадуємо, робочі місця адміністраторів ЦНАП Бахмутської міської ради створені та працюють:
- місто Київ, Солом’янський район, пров. Машинобудівний, 28 кім.204 – щосереди з 10.00 до 14.00;
- місто Дніпро, вул. Макарова,1-Б – щосереди з 9.00 до 15.00;
Прийом здійснюється за попереднім записом за телефонами +380996679206, +380988500561. Також дистанційно надаються консультації з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 16.00 години.
Останні статті на сайті
- Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг
- Ергономіка на робочому місці: невидима, але критично важлива
- Як подати заяву на призначення/перерахунок/продовження страхової виплати через portal.pfu.gov.ua?
- Легальна праця — запорука соціального захисту
- Отримання витягу щодо стану розрахунків з державним та місцевими бюджетами, а також цільовими фондами за даними ДПС
- Е-повідомлення про помилкову сплату платежів
- Призначення платежу при сплаті податкового боргу (заборгованості)
- Руслан Кравченко: ДПС пропонує збільшити до 180 днів термін подання після демобілізації самозайнятою особою заяви на звільнення від сплати податків
- Про техніку безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки
- Де можна дізнатися пенсіонеру про результати проходження відеоідентифікації