Згідно статті 8-1 Закону України «Про оренду землі», право на оренду земельної ділянки державної або комунальної власності не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного капіталу, передано у заставу, крім передбачених частиною другою цієї статті випадків.
Право на оренду земельної ділянки державної або комунальної власності, наданої для будівництва житлового будинку, може бути відчужене орендарем за згодою орендодавця у разі, якщо таке будівництво розпочате, на строк та на умовах, визначених первинним договором оренди, або якщо таке відчуження передбачено первинним договором оренди.
Орендар, що має намір відчужити право оренди земельної ділянки за згодою орендодавця, подає особисто або надсилає рекомендованим листом орендодавцеві відповідну заяву.
Орендодавець у місячний строк з дня отримання заяви письмово надає орендарю згоду на відчуження права оренди земельної ділянки або вмотивовану відмову в наданні такої згоди.
У разі якщо в установлений цією статтею строк орендодавець не надав згоди на відчуження права оренди земельної ділянки або вмотивованої відмови в її наданні, орендар може відчужувати право оренди земельної ділянки через десять робочих днів з дня закінчення цього строку.
Відчужене право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації у встановленому законодавством порядку.
Останні статті на сайті
- Мобілізовані ФОП: як уникнути податкового боргу?
- Алгоритм стягнення податкового боргу з фізичних осіб
- Базові правила поведінки у випадку потрапляння під завали
- Оновлено правила призначення житлової субсидії: підтримка сімей з дітьми та ВПО
- Своєчасно сплачені податки та погашені борги – запорука вашого спокою
- Як перейти на єдиний рахунок
- Онлайн-платформа «Кар’єра ветерана»
- Хто з членів сімей військовослужбовців має право звернутися за призначенням пільги на житлово-комунальні послуги
- Як авторизуватися на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою КЕП
- Охорона праці для неповнолітніх працівників