Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 27 гостей.

ОБЕРЕЖНО! БЕЗПРИТУЛЬНІ СОБАКИ. ПЕРЕЛІК ДІЙ ПРИ НАПАДІ, УКУСІ СОБАК

Переглядів: 4339
19.05.2020 - 09:45

Кілька років тому Washington Post проводив дослідження про кількість собак і кішок, які живуть в 54 країнах. За результатами виявилося, що Україна входить в десятку країн, які лідирують за кількістю бездомних тварин.

ДЛЯ ТОГО, ЩОБ УСПІШНО ВИРІШИТИ ПИТАННЯ З БЕЗПРИТУЛЬНИМИ ТВАРИНАМИ, ПОТРІБНІ:

 • Реєстрація та ідентифікація домашніх і безпритульних тварин.
 • Облік домашніх і безпритульних тварин.
 • Масова стерилізація і вакцинація бездомних тварин.
 • Масова піарсоціалізація і пристрій тварин в сім'ї.
 • Заборона на розведення безпородних тварин.
 • Ліцензування розведення породистих тварин.
 • Популяризація стерилізації тварин та створення таких можливостей для населення.
 • Соціальна реклама (пропаганда гуманного та відповідального ставлення до тварин).
 • Освітньо-просвітницька робота.

З метою регулювання чисельності бродячих і бездомних тварин на території м. Бахмут проводилася організаційна робота щодо виконання п.2 рішення виконкому від 10.04.2019 №85, а саме, вилов, стерилізація та вакцинація тварин. Волонтери громадської організації «Артемівське товариство захисту тварин» знаходять нових господарів безпритульним тваринам.

Виловлені собаки стерилізуються, вакцинуються від сказу (іноді і інших інфекційних захворювань), потім випускаються на колишнє місце проживання, але, це не вирішує проблему травмування людей у разі укусу безпритульною собакою, яка все одне захищає свою територію, де її підкормлюють (дворові території, магазини, ринки, інші місця масового перебування людей). Щоб кількість бездомних собак знижувалась, потрібно боротися одночасно як зі слідством цього явища, так і з причиною.

Майже усі безпритульні собаки безпородні. Безпородні собаки у своій більшості утримуються власниками приватного сектору, такі собаки дають потомство, наслідок - це ті самі безпородні, безпритульні собаки, які вже живуть на вулицях міста. Знаючи основні джерела поповнення популяції вуличних собак, можна говорити про засоби вирішення цієї проблеми. З метою запобігання неконтрольованого розмноження домашніх собак необхідно проводити їх реєстрацію, у першу чергу безпородних, у ході якої проводити заходи щодо вакцинації та стерилізації безпородних домашніх собак.

 • Протягом 2019 року та з початку 2020 року проводилась реєстрація стерилізованих та вакцинованих тварин в електронній базі даних.
 • Бахмутським комунальним підприємством «Архітектурно-планувальне бюро» розроблена та виготовлена проектна документація «Будівництво майданчика для облаштування споруд для утримання безпритульних тварин вул. Трудова, 18-а у м. Бахмут Донецької області».
 • Через засоби масової інформації та Інтернет - на сайті lada-bahmut.at.ua та на сторінках у соціальній мережі - Facebook.com. проводилось систематичне інформування населення щодо гуманного ставлення до тварин.

За результатами проведеної роботи кількість травмованих у разі укусів безпритульних собак у 2019 році складає 89 осіб, що на 26 осіб менше ніж у 2018 році (115 осіб).

Порівнюючи статистику за перший квартал 2019 та 2020 років спостерігаємо зниження кількості травмованих у разі укусів безпритульних собак:

 • І квартал 2019 року 19 осіб;
 • І квартал 2020 року 14 осіб.

З настанням періоду весняного загострення (статевої поведінки тварин), застерігаємо триматися на безпечній відстані від безпритульних тварин, у зв’язку із збільшеною їх агресією.

 ЯК ДІЯТИ, ЯКЩО СОБАКА ГОТОВА НА ВАС НАПАСТИ 

 1. Зупиніться, твердим голосом віддайте команди: «МІСЦЕ!», «СТОЯТИ!», «СИДІТИ!». У деяких випадках спрацьовує серія команд, що приводить тварину в розгубленість.
 2. Киньте в сторону собаки будь-який предмет, не піднімаючи при цьому високо руку.
 3. Найбільшу небезпеку представляє собака яка присіла, що говорить про її готовність до стрибка.
 4. Притисніть підборіддя до грудей і виставте вперед руку, щоб захистити горло.
 5. Собаку може зупинити газовий пістолет і балончик з газом на основі витяжки з червоного перцю.

 ЯК ДІЯТИ ПРИ НАПАДІ СОБАКИ

 1. Поверніться обличчям до нападаючої собаки. Для захисту використовуйте парасольку, камені, палицю, одночасно відступаючи до укриття (паркану, будинку) спиною і кличте на допомогу оточуючих.
 2. По можливості обмотайте плащем (піджаком) передпліччя і кисті, потім, виставте вперед, спровокуйте собаку на укус і сильно вдарте по верхній щелепі собаки.
 3. Якщо собака збила вас з ніг, впадіть на живіт і закрийте руками шию.
 4. Пам'ятайте, що больовими точками у собаки є ніс, пах і язик.

 ЯК ДІЯТИ ПРИ УКУСІ СОБАКИ

 1. Промийте рану перекисом водню або рясною кількістю води, окружність рани змастіть йодом, накладіть чисту пов’язку.
 2. Потрібно звернутися до господарів собаки, чи зроблено їй щеплення від сказу.
 3. Безпритульну собаку, по можливості, прив'яжіть - це врятує інших перехожих від укусів і дозволить з'ясувати, чи потрібні вам щеплення від сказу.
 4. Обов'язково зверніться до лікарні для отримання кваліфікаційної допомоги.
 5. Поставте до відома про випадок міліцію і санітарні служби, вказавши, по можливості, точну адресу власника собаки.

 

 

Відділ з питань праці Бахмутської міської ради