Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 108 гостей.

Рекомендуємо

Сайт Артемівської міської централізованної бібліотечної системи

Культура

Переглядів: 29185

Культура Артемівська - Бахмута має свою історію і славиться своїми закладами, що мають багатий досвід в питаннях  відродження і розвитку культурної спадщини. Так, 268 роки тому відкрилася перша бібліотека, 118 років виповнилося міському парку культури та відпочинку, 111 років Школі мистецтв та Артемівському музичному училищу. За десятки років місто накопичило багаті культурні традиції: святкування Дня міста, проведення мітингів-реквіємів, присвячених Дню Перемоги, річниці Чорнобильської катастрофи, обласного конкурсу юних дарувань «Бахмутська зірочка», обласного конкурсу «Бахмутська весна», обласного конкурсу фортепіанної музики ім. Івана Карабиця, професіональних свят, народних гулянь.

Золотими літерами вписані в літопис Артемівського музичного училища імена видатних випускників: народного артиста СРСР, соліста Київського театру опери і балету Миколи Ворвулева; заслуженого артиста РРФСР, соліста Великого оперного театру Віталія Власова; заслуженого діяча мистецтв України, композитора Івана Карабиця; популярного естрадного співака і композитора Євгена Мартинова, професора кафедри музики Чикагзького університету (США) Олександра Зінченка, професора кафедри музики Мельбурнського університету (Австралія) Михайла Солов'я. Гордістю музичного училища стали заслужені артисти України Ігор Демарін, Інеш Кдирова, Всеволод Шекіта, народна артистка України, солістка Одеського театру опери та балету Наталія Ютеш, викладач київської консерваторії Жанна Черказова і багато інших.

З Бахмутом пов'язані імена його видатних уродженців: відомого українського поета Чернявського, вченого-філософа Новгородцева, українського письменника Шаповала, письменника Гаршина.

Бахмут згадується у записках і листах А. Чехова, сина Льва Толстого - Сергія.

У місті виступали Маяковський і Сосюра. У журналі "Забій", який видавався в місті, починали літературну діяльність: Борис Горбатов, Іван Ле, Павло Байдебура, Юрій Чорний-Діденко та інші.

Артемівськ дав путівку в життя: оперному співакові Рейзену, професору-історику Шерману, академіку вірусології Жданову, українському поету, члену Національної Спілки письменників України, лауреату національних і міжнародних премій Володимиру Черепкову, кінорежисерові Вадиму Костроменко, кінодраматургу Євгену Онопрієнко.

Гордість Бахмута – досягнення спортсменів. 

За останні роки сімом артемівцям були присвоєні звання «заслужений тренер України», підготовлено 5 заслужених майстрів спорту України, 24 майстри спорту України міжнародного класу, більше 70 майстрів спорту України. Серед спортсменів – чемпіони та призери України, Європи, світу, паралімпійських ігор та учасники Олімпіад. Для спортсменів  створені хороші умови для тренувань і змагань. 

У 2013 році завершилася реконструкція сучасного стадіону «Металург», який, на думку фахівців, є однією із кращих комплексних спортивно-тренувальних споруд України. Стадіону укомплектованому сучасним сертифікованим інвентарем та обладнанням – присвоєно статус бази олімпійської та паралімпійської підготовки збірних команд України. У ньому розміщені бігові доріжки на 200 м і 60 м, сектори для штовхання ядра, метання диска і стрибків, комплекси сучасного тренажерного і силового обладнання, трибуни і балкон на 1 тис глядачів. Поряд з легкоатлетичним манежем зведено 4 поверховий спортивно-адміністративний комплекс з тренажерним та ігровим залами.

 

Бахмут входить до ліги історичних міст України. Він впевнено займає провідне місце у Всеукраїнській мережі міст стійкого розвитку, вважається одним з найкрасивіших у країні.


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма  державної  підтримки  населення,  ОСББ  та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально