Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 34 гостя.

Артемівське відділення Донецької ТПП

За яких умов житлова субсидія не надається?

Переглядів: 301
21.11.2023 - 08:23

Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, визначено умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій.

Житлова субсидія — це адресна державна допомога, що надається мешканцям домогосподарств на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та розміром обов’язкового відсотка платежу. Обов’язковий платіж обчислюється в розрахунку на одну людину та визначається індивідуально для кожної сім’ї. Він залежить від розміру сукупного доходу членів домогосподарства.

ОДНАК, СУБСИДІЯ НЕ НАДАЄТЬСЯ, ЯКЩО:

 • загальна площа квартири більше 130 кв. м, житлового будинку — більше 230 кв. м (норма не застосовується до дитбудинків сімейного типу, багатодітних сімей, сімей, де є троє і більше дітей, які перебувають під опікою та піклуванням);
 • у власності когось із членів родини є транспортний засіб, випущений менше 5 років тому (крім мопеда та причепа);
 • у власності є більше одного транспортного засобу, випущеного менше 15 років тому (крім мопеда та причепа);
 • у складі сім'ї є повнолітні безробітні, одержувачі доходу нижче мінімальної заробітної плати, які не сплачують ЄСВ (крім студентів та одержувачів соціальної пенсії);
 • є борг з оплати послуг ЖКГ більше трьох місяців і загальна сума перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • у складі сім'ї є неплатник аліментів (більше трьох місяців);
 • громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання;
 • хтось із зареєстрованих членів сім'ї протягом року перед зверненням за субсидією здійснив купівлю на суму понад 50 тис. грн (окрім оплати лікування);
 • у субсидії не повинні відмовити, якщо протягом півроку перед покупкою нового житла було продано інше;
 • хтось із членів сім'ї купував валюту на загальну суму в 50 тис. грн протягом року перед зверненням;
 • у когось із членів сім'ї є депозит більше 100 тис. грн;
 • у складі сім'ї є власник більш одного житлового приміщення (крім житла на тимчасово окупованих територіях і на лінії зіткнення; такого, що належить на праві спільної сумісної або часткової власності та розташоване в сільській місцевості).

Подати заяву на отримання житлової субсидії можна через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua/.

Дивіться актуальну інформацію про субсидії за посиланням — https://is.gd/aPWW2J

Більше новин та актуальної інформації — на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:

za_yakih_umov_zhitlova_subsidiya_ne_nadaietsya