Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 46 гостей.

Сайт Артемівської міської централізованної бібліотечної системи

Умови призначення пенсії за віком особам з числа ВПО

Переглядів: 78
02.05.2024 - 11:37

Право на призначення пенсії за віком визначається залежно від набутого страхового стажу при досягненні передбаченого законом віку — 60, 63 або 65 років (стаття 26 Закону України № 1058).

У 2024 році право на пенсію за віком мають особи, яким виповнилося:

 • 60 років — за наявності не менше 31 року страхового стажу;
 • 63 роки — за наявності не менше 21 року страхового стажу;
 • 65 років — за наявності від 15 до 21 року страхового стажу.

Заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua або особисто до будь-якого сервісного центру органів Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання, реєстрації чи перебування.

Основні документи, що необхідно подати:

 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом, військовий квиток, свідоцтво про народження дитини та ін.);
 • довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд по 30.06.2000 (за бажанням);
 • реквізити банківського рахунку (громадяни, які зареєстровані як ВПО до 24.02.2022, надають рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк»);
 • довідка ВПО;
 • фотографія (2,5х3 см);
 • свідоцтво про шлюб (для жінок).

У період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох наступних місяців після місяця, в якому його буде припинено чи скасовано, заява про призначення пенсії та документи, необхідні для призначення пенсії, особами, які у зв’язку з агресією російської федерації тимчасово проживають за кордоном (крім осіб, які проживають на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором) та отримали тимчасовий захист або статус біженця, можуть надсилатись поштою.

Пенсія за віком призначається за зверненням особи з дня, наступного за днем досягнення нею пенсійного віку, якщо звернення відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання такого віку.

Як подати документи на призначення пенсії онлайн, дивіться в інструкції — https://tinyurl.com/5224kxxm  та у відеоінструкції — https://tinyurl.com/4dy6spaf.

Пенсіонери, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи до 24.02.2022 та одержують пенсійні виплати в АТ «Ощадбанк», відповідно до постанови КМУ від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» мають проходити процедуру ідентифікації кожні шість місяців.

Ознайомитися з переліком корисних матеріалів щодо проведення фізичної ідентифікації пенсіонерів з числа ВПО можна за посиланням - https://tinyurl.com/bdf6zf5a .

Більше новин та актуальної інформації дивіться на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:

 

За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.