Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 34 гостя.

Артемівське відділення Донецької ТПП

МОЗ України оприлюднило звернення до громадян у зв’язку з настанням спекотної погоди

Переглядів: 7266
15.07.2013 - 07:09

Спекотна погода, яка встановилась в Україні протягом останніх днів, негативно впливає на стан здоров’я людей, особливо у північних, східних та західних регіонах. Нетипова для липня-серпня спека зберігатиметься протягом тривалого часу.

Фахівці Міністерства охорони здоров’я розробили рекомендації, дотримання яких полегшить працю і відпочинок у незвичних погодних умовах, допоможе подбати про стан здоров’я.

Звернення Міністерства охорони здоров’я до громадян України у зв’язку з настанням спекотної погоди

Шановні співвітчизники!

За багаторічними спостереженнями медиків, з настанням літнього сезону, а особливо у жаркі дні, як правило частішають випадки складних захворювань, нерідко з летальними наслідками, через необдумані дії самих же постраждалих або товариств, у колі яких вони відпочивали.

Пекуче сонце та гаряче повітря негативно впливають на людський організм, особливо на стан здоров’я осіб літнього віку, зі серцево-судинними та легеневими захворюваннями, дітей. У жаркий день час від часу виникає бажання напитись холодного, зануритись на тривалий час у ставок, басейн чи бурхливу річку, охолодитись під струєю зимної води. Однак, медики рекомендують влітку особливо уважно відноситись до стану здоров’я:

  • Не зловживати сонячними ваннами! Лікарі вважають найкориснішим часом для їх приймання – до 10-11-ої години ранку і після 17-ої.
  • Обмежити перебування на сонці особам літнього віку і тим, хто вживає деякі ліки, наприклад, сульфаніламідні препарати, біологічно активні добавки, гормональні препарати тощо.
  • З малюками краще гуляти у затінку і час від часу зволожувати їм тіло вогкою хусткою.
  • Обов’язково постійно підтримувати належний водний баланс: випивати за добу не менш ніж 3 літри рідини, найкраще – воду зі соком лимона або квасу (від солодкої води може підвищитись артеріальний тиск).
  • Холодне пиво вживати не бажано – воно збільшує навантаження на серце.
  • Вживання міцніших алкогольних напоїв у спеку категорично протипоказано, тому краще відмовитись від масових святкувань.
  • На ніч бажано пити відвар м’яти – він позитивно впливає на загальний стан організму, відновлює роботу нервової системи, судин, є загальнозміцнюючим засобом.
  • Добрий порятунок у спеку – кондиціонер, якщо є його немає, як один з варіантів – завішувати вікна мокрими простирадлами.

Супутниками спеки вважається сонячний і тепловий удари. Значне перегрівання організму супроводжується порушенням водно-електролітного обміну циркуляторними розладами, периваскулярним та пери целюлярним набряками дрібно крапковими крововиливами в мозок – а це призводить до втрати свідомості можливими негативними наслідками. Тому коли ж появляються хоч деякі з симптомів: загальна слабкість, розбитість, головний біль, головокружіння, шум у вухах, сонливість, спрага, нудота, гіперемія шкірного покрову, прискорені пульс та дихання, підвищена температура тіла, загальмований психічний стан або психомоторне збудження, втрата свідомості, іноді виникають судоми – це свідчить про те, що розвивається загроза для життя. У дітей грудного віку частішають при цьому диспепсичні розлади (блювота, діарея), температура тіла різко підвищується, риси обличчя загострюються, загальний стан швидко погіршується, свідомість затьмарюється, виникають судоми, кома.

Невідкладна допомога:

Хворого слід негайно винести в прохолодне місце, забезпечити доступ свіжого повітря, звільнити від одягу, дати випити холодної води, на голову покласти холодний компрес. У більш важких випадках необхідно обгорнути потерпілого простирадлом змоченим у холодній воді, облити прохолодною водою, покласти лід на голову та пахові ділянки.

Якщо після проведених заходів стан хворому не покращився, необхідно викликати «швидку медичну допомогу».

Дорогі співвітчизники! Будьте уважні і бережіть найцінніше у житті – здоров’я своє, своїх рідних і близьких!

Нехай у Вашій домівці завжди будуть радість і щастя!

Прес-служба МОЗ
Надано КЗОЗ «ЦПМСД Артемівської міської ради»

Останні статті на сайті