Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 50 гостей.

Сайт Артемівської міської централізованної бібліотечної системи

Семінар-практикум для вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів відбувся на базі ДНЗ №54 «Світлячок»

Переглядів: 7391
25.12.2013 - 14:01

18 грудня 2013 року на базі дошкільного навчального закладу №54 «Світлячок» відділом освіти Артемівської міської ради було організовано семінар-практикум для вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів за темою: «Корекційна робота з дітьми зі складною структурою порушення у відповідності до вимог сучасності». Його метою було вивчення особливостей та сучасних підходів до логокорекційної роботи з дітьми зі складною структурою порушень.

Семінар було побудовано в цікавій ігровій формі. За сюжетом його учасники мандрували разом з Алісою Країною Чудес, потрапляючи в світ дитячих думок, фантазій та переживань. Ведучі засідання - вихователь-методист дошкільної установи № 54 Дар’я Салтикова  та керівник методичного об’єднання, вчитель-логопед дитсадка № 54 Олена Романенко – наголосили на ролі слухачів семінару в емоційному благополуччі дітей зі складною структурою порушень. Цікавим був і матеріал про видатних людей з подвійним діагнозом та відеоролик про складнощі соціальної адаптації особливих дітей в умовах суспільства, які підготували вчителі-логопеди дошкільного закладу №54 Людмила Бражна та Олена Тимофєєнко.

Відбулись цікаві практичні покази за участі вчителів-логопедів садочка №54 Ірини Дмитрієнко, Олени Шумової, Олени Романенко та їх вихованців, за допомогою  яких було висвітлено різноманітні інноваційні прийоми:  ейдотехніка, ІКТ-технології, манкотерапія, спелеотерапія, нові види масажу, вправи на розвиток дрібної моторики руки, «танок рук»  та інші сучасні форми корекційної роботи з дітьми.

У практичній частині власними напрацюваннями поділились зі слухачами логопеди та дефектологи міста: Наталя Китаєва (ДНЗ №6), Олена Петуніна (ДНЗ №25), Олена Гордєєва (ДНЗ№31), Наталя Голощапова (ДНЗ№ 40), Ірина Отєва (ДНЗ №49), Тетяна Ткаченко (ДНЗ №54), Олена Шинкаренко (ДНЗ №55).  На зустріч було запрошено вчителя початкових класів школи № 12 Тетяну Абрамюк, яка розповіла про труднощі роботи з дітьми-першокласниками та надала багато дієвих практичних рекомендацій щодо підготовки дітей до навчання у школі. Доцільним  був показ практичним психологом садка № 54 Оксаною Борисенко соціоігор, а також складання алгоритмів корекційних занять з дітьми.

Наприкінці семінару експертна група склала рекомендації для подальшої роботи, а всі учасники дійшли висновку, що тільки комплексний підхід та співпраця  логопедів з батьками, вихователями, медиками, психологами та іншими спеціалістами  приведе до вирішення  проблеми, що розглядалася.

Останні статті на сайті