Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 61 гість.

Баннер Донецкой торгово-промышленной палаты

Умови призначення пенсії за віком багатодітним матерям

Переглядів: 69
21.05.2024 - 07:49

Жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу (ст. 115 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» — https://t1p.de/uwsor).

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей здійснювалося батьком, батьку призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше ніж 20 років.

Час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною трирічного віку, за періоди до 01.01.2004 включається до стажу роботи на підставі свідоцтва про народження дитини.

???? Починаючи з 01.01.2004 час догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку зараховується до страхового стажу матері за умови, якщо особа доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та за умови отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

???? З 01.01.2005 цей період зараховується до страхового стажу за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

???? Для призначення дострокової пенсії за віком необхідно надати наступні документи:

  • заяву;
  • паспорт;
  • свідоцтво про шлюб заявника (у разі зміни прізвища);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
  • трудову книжку та інші документи, що підтверджують набутий страховий стаж;
  • свідоцтва про народження дітей;
  • паспорти дітей (за наявності).

Відповідно до пункту 6 статті 1 Закону України від 01.06.2000 № 1767-ІІІ «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (https://t1p.de/qnxgy) матерям, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку (при цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку), до розміру пенсії призначається надбавка — пенсія за особливі заслуги перед Україною в розмірі від 35 % до 40 % прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (залежно від кількості дітей).

Якщо у разі смерті матері або позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку.

Перевірити свій стаж та подати заяву на призначення дострокової пенсії можна через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua.

Відеоінструкцію, як подати заяву на призначення пенсії онлайн, дивіться за посиланням  https://t1p.de/2begb.

Більше новин та актуальної інформації — на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:

 сайт — https://www.pfu.gov.ua/dn,

 фейсбук-сторінка — https://www.facebook.com/dn.pfy,

 телеграм-канал — https://t.me/PensFond_dn,

 ютуб-канал — https://www.youtube.com/@gu_pfu_dn,

 інстаграм — https://www.instagram.com/gu.pfu.dn,

 TikTok — https://www.tiktok.com/@gu_pfu_dn.

 

За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.