Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниХто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 69 гостей.

Сайт Артемівської міської централізованної бібліотечної системи

Щодо визначення розміру тимчасового коефіціента рентабельності гірничодобувного підприємства

Переглядів: 5572

Пунктом 27 Класифікації запасів i pecypciв корисних копалин дер­жавного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.1997 р. № 432, встановлено, що «Умовно балансові та позабалансові запаси, що залучаються до розробки, переводяться до балансових». Відповідно, запаси корисних копалин, що рентабельно розробляються на ділянках надр, де геолого-економічна оцінка ще не виконана, належить розглядати як балансові видобувні запаси.

Ознакою балансових видобувних запасів корисних копалин, визначеною абзацем 6-м пункту 3-го цієї Класифікації, є рентабельність виробничої діяльності гірничодобувного підприємства з їxної розробки, яка перевищує ставку рефінансування НБУ.

Так як до блоків балансових видобувних запасів під час їхнього підрахунку включаються запаси, рентабельність розробки яких дорівнює або перевищує ставку рефінансування НБУ, усереднена рентабельність розробки балансових зіпaciв yciєї ліцензійної ділянки завжди перевищує цей показник i, відповідно, коефіцієнт рентабельності підприємства, як усереднений показник, що встановлюється на значний проміжок часу, перевищує ставку рефінансування НБУ.

Для прибуткового працюючого підприємства, накопичений дисконтований   грошовий   потік   від   виробничої   діяльності   якого  є   позитивним, усереднена рентабельність розробки запасів yciєї ліцензцйної ділянки має перевищувати ставку рефінансування НБУ в 1,65 i більше разів.

У 2014 р. Державна комісія України по запасах корисних копалин здійснила оцінку усередненої величини коефіцієнта рентабельності гірничодобувних підприємств за матеріалами державних експертиз геолого-економічних оцінок запасів корисних копалин ділянок надр, виконаних згідно з чинною на той час обліковою ставкою Національного Банку України- 9,5%. Згідно з геолого-економічними оцінками запасів корисних копалин усереднений коефіцієнт рентабельності для вcix гірничодобувних підприємств, за виключенням нафтогазових, визначено рівним 0,15. Усереднений коефіцієнт рентабельності для нафтогазових підприємств визначено рівним 1,65.

На поточний час облікова ставка НБУ складає 14 %, i відповідні їй прогнозні усереднені коефіцієнти рентабельності гірничодобувних підприємств пропорційно мають дорівнювати, відповідно: для вcix гірничодобувних підприємств, за виключенням нафтогазових, - 0,22, а для нафтогазових підприємств - 2,42.

Наведені величини тимчасових коефіцієнтів рентабельності гірничодобувного підприємства, прибутково працюючого в поточних економічних умовах, що визначаються обліковою ставкою НБУ, рівною 14%, рекомендуються ДКЗ для застосування платниками при обчисленні податкових зобов'язань у 2015 poцi на ділянках надр, де провадиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геологоекономічна оцінка запасів корисних копалин та належне визначення Крмпе ще не виконані.