Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 32 гостя.

Донецька обласна рада

Оподаткування премії

Переглядів: 1271
Питання: 

Підприємством нараховується премія за попередній місяць. Як утримувати податок на доходи фізичних осіб та чи потрібно відносити ці суми з метою оподаткування до того місяця, за який вони виплачуються?

Відповідь: 

До структури заробітної плати належать у тому числі інші заохочувальні та компенсаційні виплати, зокрема виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями відповідно до ст. 2 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці».

При цьому згідно з пп. 1.6.2 п. 1.6 розділу першого Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5, якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з положенням про преміювання, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому здійснено нарахування.

Згідно з п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. До цього доходу включаються доходи у вигляді заробітної плати, нарахованої платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) (пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Отже, нараховані суми премій за попередні періоди підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб у місяці, в якому таке нарахування відбувається.