Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 36 гостей.

Сайт Артемівської міської централізованної бібліотечної системи

Податковий кредит без податкової накладної

Переглядів: 903
Питання: 

Чи є на сьогодні можливість сформувати податковий кредит без податкової накладної? Як отримати податковий кредит, якщо постачальник не надав податкову накладну?

Відповідь: 

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в ЄРПН.

З 01.01.2015 р. норму Податкового кодексу, яка давала право платникам податку у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН сформувати податковий кредит звітного періоду на підставі заяви зі скаргою на такого постачальника, виключено.

Якщо постачальник не надав податкову накладну або надав її, але не зареєстрував у ЄРПН, право на формування податкового кредиту втрачається.

Формування податкового кредиту без отримання податкової накладної згідно з п. 201.11 ст. 201 цього Кодексу може здійснюватися на підставі таких документів:

  • транспортні квитки, готельні рахунки або рахунки, які виставляються платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форму яких встановлено міжнародними стандартами;
  • касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 грн. за день (без урахування податку);
  • бухгалтерські довідки, складені відповідно до п. 198.5 ст. 198 цього Кодексу.