Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 36 гостей.

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

Переглядів: 7862
Питання: 

Який порядок застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних?

Відповідь: 

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 (далі — Порядок № 1246).

Термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН не змінився. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється не пізніше 15 календарних днів, що настають за датою їх складання (абзац десятий п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу).

Податкові накладні, складені за операціями, здійсненими після 01.01.2015 р., можуть бути зареєстровані в ЄРПН після закінчення 15-денного терміну реєстрації з одночасним застосуванням штрафів, визначених п. 1201.1 ст. 1201 Кодексу, але не пізніше 180 днів з дати їх складання.

Штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених в період з 01.01.2015 р. до 01.07.2015 р., застосовуються у таких розмірах:

  • 20% від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
  • 30% від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
  • 40% від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до них в ЄРПН застосовуються у разі, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування до них підлягають наданню покупцям — платникам ПДВ.

Штраф, передбачений п. 1201.1 ст. 1201 Податкового кодексу (у розмірі 10% від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, за порушення терміну реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН до 15 днів), не застосовується до податкових накладних/розрахунків коригування, складених в період з 01.02.2015 р. до 01.07.2015 р. (п. 35 підрозділу 2 розділу ХХ цього Кодексу).