Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 32 гостя.

Верховна рада України

Сплата військового збору з оренди

Переглядів: 637
Питання: 

Приватний нотаріус орендує у фізичної особи майно. Хто і коли сплачує військовий збір з орендної плати?

Відповідь: 

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ цього Кодексу).

Для резидента це — загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи — доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу (пп. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу).

При цьому пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 зазначеного Кодексу передбачено, що податковим агентом платника податку — орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості є орендар.

Згідно з пп. 1.5 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 цього Кодексу, зокрема податкові агенти — для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні.

Таким чином, приватний нотаріус, який виплачує доходи фізичній особі (орендна плата за надання майна в оренду), є податковим агентом щодо таких доходів.

Відповідно до пп. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною пп. 1.3 цього пункту (1,5%).

Платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Податкового кодексу.

Отже, приватний нотаріус для забезпечення виконання ним обов’язку податкового агента щодо виплачених фізичній особі доходів у вигляді орендної плати зобов’язаний своєчасно та повністю нарахувати, утримати та сплатити (перерахувати) до бюджету військовий збір з доходу, що виплачується на користь платника та оподатковується під час такої виплати за її рахунок. Також він має подати у строки, встановлені Податковим кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок (форма № 1ДФ) до контролюючого органу за місцем свого розташування.