Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 33 гостя.

Офіційний сайт відділу освіти Артемівської міської ради Донецької області

Обчислення земельного податку для ОСББ

Переглядів: 1096
Питання: 

Який порядок розрахунку земельного податку для об’єднання співвласників багатоквартирних будинків у 2015 р.?

Відповідь: 

Оскільки плату за землю віднесено до місцевих податків і зборів, місцеві ради на виконання вимог чинного законодавства повинні прийняти рішення про встановлення податку на майно в частині плати за землю і, зокрема, визначити ставки земельного податку та перелік пільг зі сплати податку.

Якщо відповідних рішень місцевими радами не прийнято, платникам земельного податку у 2015 р. необхідно обчислювати суми податкових зобов’язань із застосуванням ставок, які діяли до 31.12.2014 р. (пп. 12.3.5 п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу), з урахуванням коефіцієнта індексації. Пунктом 276.1 ст. 276 цього Кодексу в редакції, що діяла до 01.01.2015 р., встановлено, що податок за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, справляється у розмірі 3% від суми земельного податку, обчисленого згідно зі статтями 274 та 275 Кодексу.

Земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, належать згідно зі ст. 38 Земельного кодексу України (далі — Земельний кодекс) до земель житлової та громадської забудови.

Отже, у 2015 р. сума земельного податку для об’єднання співвласників багатоквартирних будинків розраховується за ставкою 3% від суми земельного податку, обчисленого за повною ставкою, встановленою для земель населених пунктів з урахуванням коефіцієнта індексації 1,249 згідно з нормами ст. 289 Податкового кодексу лише у випадку, якщо місцевою радою не прийнято відповідного рішення і не визначено інших умов оподаткування.