Головне меню

Бахмутський вісник - Проекти розвитку

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції УкраїниСтатистика сайту

Зараз на сайті 0 користувачів та 71 гість.

Рекомендуємо

ExportUA

Інформація про стан повідомної реєстрації колективних договорів у І кварталі 2018 року

Переглядів: 2758
26.04.2018 - 16:39
Інформація про стан повідомної реєстрації колективних договорів у І кварталі 2018 року

На виконання Постанови КМУ від 13.02.2013 року № 115 “Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів” Управлінням праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради (далі – Управління) протягом І кварталу 2018 року проводилась наступна робота:

 • щокварталу здійснювався моніторинг укладання колективних договорів та за його результатами оприлюднені у засобах масової інформації та на офіційному Веб - сайті Бахмутської міської ради відомості про проведення повідомної реєстрації колективних договорів, змін та доповнень до них;
 • направлено 55 листів та телефонограм керівникам підприємств, установ та організацій щодо необхідності укладання колективних договорів;
 • надана консультативно-методична допомога з питань укладення колективних договорів 22 підприємствам.

Згідно актуалізації бази даних підприємств, що уклали колективні договори, станом на 01.01.2018  налічувалось 236 підприємств із загальною кількістю 14,5 тис. З них на 181 суб’єктах були укладені колективні договори, що становить 76,7% (від загальної кількості підприємств) з чисельністю працюючих 13,4 тис. робітників, що становить 92,4% (від загальної  кількості працюючих).         

За І квартал 2018 року пройшли повідомну реєстрацію 24 колективних договори,  змін та доповнень до них (додаток 1), з яких:

 • колективних договорів - 13;
 • зареєстровано вперше – 1;
 • змін та доповнень до колективних договорів - 10.

Станом на 01.01.2018 р. на 55 підприємствах залишались неврегульованими соціально – трудові відносини.

В результаті проведеної роботи у І кварталі 2018 року спеціалістами Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради станом на 01.04.2018 року 6 підприємств надали проекти колективних договорів на перевірку, а саме:

 • ТОВ «Рокет нет» (Пересічний Д. А., діяльність у сфері електрозв’язку);
 • ПП «Мехтехсервіс» (Щербина В.В., виробництво машин та устаткування для металургії);
 • ТОВ «Співдружність» (Мелихов А.В., оптова торгівля напоями);
 • ТОВ «ТК «Донспецсервіс» (Ткаченко К.В., ремонт та обслуговування транспортних засобів);
 • ТОВ «Скарт» (Пруденко В.А., діяльність готелів);
 • ТОВ «Бодрум» (Логінов А.Е., обслуговування напоями).

ТОВ «Інвесткомплектенерго» вперше  у 2018 році уклав на підприємстві колективний договір.

На підприємстві БО БФ «Центр розвитку Донбаса» була зменшена чисельність робітників, тобто підприємству не має необхідності заключати колективний договір.

На 4 підприємствах, за результатами переговорного процесу на локальному рівні між стороною роботодавців та трудовим колективом, прийнято рішення про неукладення колективного договору (додаток 2).

Після проведеної роботи станом на 01.04.2018 р. залишаються неурегульовані соціально-трудові відносини на 43 підприємствах (додаток 3).

Проте, Управління продовжує звертати особливу увагу роботодавців та працівників на те, що норми законів про оплату праці, про відпустки, про охорону праці не можуть бути реалізовані інакше, ніж шляхом укладення колективного договору. Колективний договір служить стабілізатором прав роботодавця і працівників, є запобіганням конфліктам і спорам, які можуть виникнути в трудовому колективі.

Враховуючи викладене, з метою дотримання конституційних прав працівників та вимог діючого законодавства з питань колективно-договірного регулювання, Управлінням рекомендовано переглянути рішення про не укладення колективного договору, та врегулювати соціально – трудові відносини на вищезазначених підприємствах.

Останні статті на сайті


Пошук

Калькулятор енергоефективності
Калькулятор енергоефективності
Програма державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

Актуально