Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 29 гостей.

Нарахування єдиного внеску новоствореними підприємствами

Переглядів: 635
Питання: 

Чи застосовується понижуючий коефіцієнт новоствореними підприємствами?

Відповідь: 

Можливість застосовувати понижуючий коефіцієнт надано платникам, які почали фінансово-господарську діяльність у 2014 р., у разі якщо виконуються одночасно такі умови:

  • база нарахування єдиного внеску у розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці збільшилася на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 р. у розрахунку на одну застраховану особу;
  • після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці становитиме не менше ніж один середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 р.;
  • кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховано виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 р. Така умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI

«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

При розрахунку коефіцієнта показники за 2014 р. визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, яка подається відповідно до вимог цього Закону.

Враховуючи вищенаведене, платникам єдиного внеску для розрахунку понижуючого коефіцієнта необхідно здійснювати порівняння із середньомісячними показниками за 2014 р. Застосовувати понижуючий коефіцієнт зможуть лише платники, які вели фінансово-господарську діяльність і нараховували зарплату у 2014 р. (незалежно від кількості місяців).

У платників єдиного внеску, що почали вести фінансово-господарську діяльність з 2015 р., показники 2014 р. для розрахунку коефіцієнта відсутні, тому нарахування єдиного внеску такими платниками здійснюватиметься без застосування коефіцієнта.