Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 23 гостя.

Донецька обласна державна адміністрація

Нова нормативна грошова оцінка

Переглядів: 946
Питання: 

У серпні 2014 р. міською радою прийнято рішення про нову нормативну грошову оцінку земель. Чи потрібно платнику подати уточнену декларацію з плати за землю?

Відповідь: 

Підставою для проведення оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (ст. 15 Закону України від 11.12.2003 р. № 1378-IV «Про оцінку земель»).

Пунктом 271.2 ст. 271 Податкового кодексу встановлено, що рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Водночас з 1 січня 2015 р. плату за землю віднесено до місцевих податків, встановлення яких здійснюється органами місцевого самоврядування, і відповідно до Закону № 280 акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Таким чином, якщо рішення органу місцевого самоврядування щодо затвердження нової нормативної грошової оцінки землі прийнято у серпні 2014 р., то таке рішення є обов’язковим для виконання усіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, і у суб’єкта господарювання виникає обов’язок щодо подання уточнюючої декларації.