Рубрики

ОСББ

«БУДУЙ СВОЄ» – це програма підтримки підприємництва створена Ощадбанком


КНП "Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута"

Головне управління пенсійного фонду України


Урядова "гаряча лінія" для громадян з порушенням слуху

Центр допомоги учасникам АТО


Поліція охорони Національної поліції України



Хто онлайн

Зараз на сайті 0 користувачів та 59 гостей.

Школа мистецтв м.Артемівська

Правила зимової безпеки

Переглядів: 2060

Наближаються зимові канікули – чудова пора, яка відрізняється величезною кількістю захоплюючих занять і в той же час безліччю додаткових ризиків. Однак батькам не можна втрачати пильність: настала пора дитячих травм.

Шановні батьки! Багатьох серйозних травм можна уникнути, якщо ви навчите дитину правилам поведінки, що дозволяє уникнути небезпеки отримання травм, і посилите контроль за їх дотриманням.  Уважно спостерігайте за своїми дітьми і дбайте, щоб їх оточення було безпечним!

В першу чергу, переконайтесь, що весь зимовий інвентар, що оточує дитину, знаходиться у справному стані. Крім цього, саме дорослі повинні оглядати ті місця, де грають діти взимку, на наявність небезпечних сторонніх предметів.

Схил, який вибирається для спуску на санках чи лижах, обов'язково повинен бути далеко від дороги: зимою дорога слизька, і не завжди водій транспортного засобу зможе зупинити його в потрібний момент. Кожна дитина повинна розуміти, що кататися з закритими очима ні в якому разі не можна, а улюблений дітьми спуск «спиною вперед», знижує можливість управляти санками або лижами і оперативно реагувати на небезпеку.

Не рекомендується ходити поблизу будинків, щоб уникнути падіння бурульок з дахів.

Вибирайте правильне зимове взуття для дитини: черевики повинні надійно фіксувати голеностоп, а підошва обов'язково має бути ребристою, «антиковзною».

Навчіть дитину правильно ходити по льоду: по слизькій поверхні, слід йти повільно, трохи ковзаючи, ніби на маленьких лижах.

Поясніть, як безпечніше падати: на бік; при падінні вперед не можна виставляти руки перед собою і сідати на них; падаючи на спину, потрібно притиснути підборіддя до грудей і розкинути руки як можна ширше.

Безпеку на канікулах забезпечує також дотримання правил пожежної безпеки, особливо в поводженні з петардами, феєрверками, бенгальськими вогнями.

Коли ж уникнути неприємностей не вдалося, терміново викликайте лікаря, якщо:

  • дитина бліда, вкрилася холодним потом, тремтить, долоні стали вологими і   холодними;
  • малюк не може поворухнути пошкодженою кінцівкою;
  • ушкоджена кінцівка «висить» в неприродному положенні;
  • після удару головою сталася втрата свідомості, спостерігаються нудота, блювання, підвищення температури

Головне правило для зменшення дитячого травматизму – по можливості не залишати дітей без нагляду!

 

Підготовлено КЗОЗ «ЦПМСД Бахмутської міської ради»