- Управління культури Бахмутської міської ради
- Новини культури
- Перелік охоронних зон об’єктів культурної спадщини, розташованих на території міста Бахмута
- Програми у сфері розвитку культури
- Порядок встановлення, обліку та демонтажу пам’ятних знаків, меморіальних та інформаційних дощок на території Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади
- Заклади культури
- Рішення Бахмутської міської ради від 27.05.2020 №6/142-3010
-
Про затвердження Положення про стипендії Бахмутської міської ради для обдарованих і талановитих учнів закладів позашкільної освіти сфери культури, творчих дитячих колективів комунальних закладів культури та їх учасників, у новій редакції
- Рішення виконавчого комітету Бахмутської міської ради від 13.01.2021 №9
Про затвердження складу Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони культурної спадщини на території Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади та Положення про неї.
Культура Бахмута (Артемівська) має свою історію і славиться своїми закладами, що мають багатий досвід в питаннях відродження та розвитку культурної спадщини. Так, 275 роки тому відкрилася перша бібліотека, 125 років виповниться міському парку культури та відпочинку, 119 років Школі мистецтв (нині Мистецька Школа №1 м. Бахмут) та Артемівському музичному училищу (нині Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв ім. І.Карабиця). За десятки років у місті склалися багаті культурні традиції: святкування Дня міста, святкування державних свят, проведення мітингів-реквіємів Регулярно відбуваються такі заходи, як обласний конкурс юних дарувань «Бахмутська зірочка», щорічний міський фестиваль православної хорової музики «Різдвяні піснеспіви», обласний конкурс фортепіанної музики ім. Івана Карабиця, професійні свята, народні гуляння.
Золотими літерами вписані в літопис Артемівського музичного училища (нині Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв ім. І.Карабиця) імена видатних випускників: народного артиста СРСР, соліста Київського театру опери і балету Миколи Ворвулева; заслуженого артиста РРФСР, соліста Великого оперного театру Віталія Власова; заслуженого діяча мистецтв України, композитора Івана Карабиця; популярного естрадного співака і композитора Євгена Мартинова, професора кафедри музики Чикагзького університету (США) Олександра Зінченка, професора кафедри музики Мельбурнського університету (Австралія) Михайла Солов'я. Гордістю музичного училища стали заслужені артисти України Ігор Демарін, Інеш Кдирова, Всеволод Шекіта, народна артистка України, солістка Одеського театру опери та балету Наталія Ютеш, викладач київської консерваторії Жанна Черказова і багато інших.
З Бахмутом пов'язані імена його видатних уродженців: відомого українського поета Чернявського, вченого-філософа Новгородцева, українського письменника Шаповала, письменника Гаршина.
Бахмут згадується у записках і листах А. Чехова, сина Льва Толстого - Сергія.
У місті виступали Маяковський і Сосюра. У журналі "Забій", який видавався в місті, починали літературну діяльність: Борис Горбатов, Іван Ле, Павло Байдебура, Юрій Чорний-Діденко та інші.
Бахмут (Артемівськ) дав путівку в життя: оперному співакові Рейзену, професору-історику Шерману, академіку вірусології Жданову, українському поету, члену Національної Спілки письменників України, лауреату національних і міжнародних премій Володимиру Черепкову, кінорежисерові Вадиму Костроменко, кінодраматургу Євгену Онопрієнко.
Бахмут входить до ліги історичних міст України. Він впевнено займає провідне місце у Всеукраїнській мережі міст стійкого розвитку, вважається одним з найкрасивіших у країні.